Dolar : Alış : 6.0885 / Satış : 6.0995
Euro : Alış : 6.9994 / Satış : 7.0120
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Barışcan’dan Tüm Dünyaya Çağrı: Bize Gel

Tweet
02 Ekim 2018 - 108 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»Barışcan’dan Tüm Dünyaya Çağrı: Bize Gel

Barışcan’dan Tüm Dünyaya Çağrı: Bize Gel

Diyarbakırlı müzisyen, şehrin en güzel taraflarını göstermek ve edinilen yanlış imajları silmek adına, yaptığı pop tarzında bir şarkı ile Diyarbakır’ın tarihi eserleri ve doğal güzellikleri eşliğinde, eğlenceli bir klip çekti

Diyarbakır’da yaşayan müzisyen Barışcan kendi şehrini ve kültürünü tanıtmak, özellikle Diyarbakır’a henüz gelmemiş vatandaşlara bu şehrin en güzel taraflarını göstermek ve edinilen yanlış imajları silmek adına, yaptığı pop tarzında bir şarkı ile Diyarbakır’ın tarihi eserleri ve doğal güzellikleri eşliğinde, eğlenceli bir klip çekti.

Diyarbakır‘da yaşayan müzisyen Barışcan kendi şehrini ve kültürünü tanıtmak, özellikle Diyarbakır’a henüz gelmemiş vatandaşlara bu şehrin en güzel taraflarını göstermek ve edinilen yanlış imajları silmek adına, yaptığı pop tarzında bir şarkı ile Diyarbakır’ın tarihi eserleri ve doğal güzellikleri eşliğinde, eğlenceli bir klip çekti.

“ÇEKİMLERİ 2 YIL SÜRDÜ”

Barışcan klip ile ilgili açıklama yaparak, “Çekimler Ulu Cami, Hasan Paşa Hanı, Kervansaray, Surlar ve Kapılar, Gazi Köşkü, On Gözlü Köprü, çeşitli müzeler ve tarihi Diyarbakır evleri gibi yerlerde yapıldı. Ancak bu çekimler, yakın bir geçmişte yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle bazı semtlerin kapalı olmasından dolayı 2 yıl sürdü.” dedi.

“7 BİN YILLIK TARİHİ VAR”

Barışcan klip ile yurdun dört bir yanında yaşayan halkımızdan yaz, kış fark etmeden en kısa zamanda valizlerini alıp artık Diyarbakır’a gelmelerini, bu eşsiz güzelliklere sahip kadim şehri gezmelerini, hatta tatillerini burada geçirmeleri çağrısında bulunarak, “Çekimlerine2 yıl önce başlanan ‘Bize Gel’ klibimiz nihayet sona erdi. Son görüntüler Sur ilçesinde 4 Ayaklı Minare altında yapıldı.Bu klipte yer alan görüntüler uzun yıllar sonra bile Diyarbakır tarihinde önemli bir iz bırakacağına inanıyorum.. Diyarbakır’ı Sadece Karpuzuyla anılmasından ve terörle bahsedilmesinden bir sanatçı olarak çok rahatsızım. Artık istiyoruz ki Diyarbakır güzel yönleriyle gündeme gelsin,, Çünkü Diyarbakır Surlarının 7 bin yıllık tarihi var. 72 tane Burcu var. Diyarbakır bir açık hava müzesidir. Sahabeleri, camileri, kiliseleri, evliyaları ile Peygamberler şehridir.” ifadelerini kullandı.

 

107 Total Views 5 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..
  • RSS
  • Facebook