Dolar : Alış : 2.9266 / Satış : 2.9318
Euro : Alış : 3.2444 / Satış : 3.2503
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir41°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9485 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hangi birini söylesem!…

Tweet
20 Nisan 2016 - 185 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Hangi birini söylesem!…

Namı diğer DEDAŞ yaptığını yapmaya devam ediyor, bu arada geçtiğimiz günlerde Milli Eğitime ait olduğunu belirterek söz ettiğim yıkılmak üzere olan duvara da cevap geldi. İkisi bir arada olacak bu günkü yazım.

İlk olarak DEDAŞ’ın akıllara ziyan yeni uygulamasından söz ederek başlamak isterim. Bu sabah bir okurum beni arayarak şikâyette bulundu. Yaptığı şikâyeti aynen naklediyorum: “Gece saat 02.00’da DEDAŞ ekipleri bizim binamızın elektriğini kesmiş herkesler uyurken. Binada solunum cihazına bağlı hasta var mı? Elektrik ile çalışan önemli bir makine var mı? Ya da hayati öneme haiz bir durum var mı demeden kestiler elektriği. Borcumuz yok, harcımız yok, bayram değil, seyran değil. Nerden çıktı bu kesme?” dedi ve ardına da şunları ekledi: “ Geçtiğimiz gün binaya gelmişler panoları değiştirmek istemişler. Bina sakinleri zaten saatlerimizi yeni değiştirdiniz, yeni panoya ne hacet?” diyerek izin vermemişler. Meğerse panoyu değiştirmek maksadı ile kesmişler elektriğimizi ne kadar yasal ise!”

Bu açıklamada can alıcı nokta şu; 1- Elektrikler hangi yasal gerekçe ile kesildi? 2- İnsanların yasal hakları nasıl olur da hiçe sayılır?

Tabi, şikayet tarafıma ulaşınca konuyu DEDAŞ’tan yetkililere iletmek istedim, her zaman ki gibi yanıt yoktu. Zor da olsa birine ulaştım ve mevzunu ilettim. Neden bu keyfiyet diye adıma bir sorarmısınız dedim. Tabi kendisi iletişim kurduktan sonra beni arayacaklarını beyan etti. Saat şu an itibari ile 15.40 ve köşe yazım bitmek üzere. Aradılar mı? Maalesef hala ilgilenen yok.

Sormak lazım aslında; Siz nereden, kimlerden bel alıp hangi hakla vatandaşa eziyeti reva görürsünüz? Yokmu bu ülkede size dur diyebilecek bir kudret? Bu kadar mı kendinizden emin ve bir o kadar küstahsınız?

Evet, kanaat getirdim artık, tıpkı Milletvekilleri gibi DEDAŞ’ın da dokunulmazlığı var. Keşke fezlekeler verilirken DEDAŞ ve benzer kurumlara da dokunulabilse.

Bu arada geçtiğimiz günlerde yazdığım Milli Eğitime ait olduğunu belirttiğim ve büyük tehlike arz ettiğini dillendirdiğim şehitlik semti beyaz park civarındaki istinat duvarına gelen yanıta. İl Milli Eğitim Müdürlüğü verdiği yanıtta duvarın kendilerine ait olmadığını, hemen yan taraflarında faaliyet gösteren Dicle Üniversitesine bağlı konservatuara ait olduğunu belirtmişler. Yani anlayacağınız benim değil onun duvarı cevabı. O duvar yıkılırsa eğer benim değil senin öğrencin, benim değil senin vatandaşın hayatını kaybedecek tarzda bir yanıt işte. Keşke bu cevabı bana yazacaklarına Dicle Üniversitesi yetkililerine bir haber verseydiler. Daha makbule geçmez miydi?

Saygılarımla

[email protected]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter