Dolar : Alış : 2.8885 / Satış : 2.8937
Euro : Alış : 3.2065 / Satış : 3.2123
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9743 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ensarioğlu: “Sağlıkta kötüye gidişat var!”

Tweet
06 Temmuz 2016 - 343 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Ensarioğlu: “Sağlıkta kötüye gidişat var!”

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, son zamanlarda sağlık sektöründe kötüye gidişin olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte Diyarbakır sağlığının iyiye doğru gitmesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır’daki mevcut sağlık sorunlarını www.diyarbakir.gen.tr’ye değerlendirdi. Son zamanlarda sağlık sektöründe kötüye gidişin olduğunu ifade eden Ensarioğlu, Sağlıktaki sorunlar Türkiye’nin her yerinde oldu. Ancak Diyarbakır’da biraz daha fazla etkilendi. Sağlıktaki değişim ve dönüşümün mimarı olan yeni Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ ile birlikte bu sorunların çözümünde etkili olacaktır. İlimizde ciddi anlamda sağlıkta kötüye gidişat vardır. Bu kötü gidişat ister istemez hasta ve hasta yakınlarına da yansıyordu. Biz bunu zaman zaman dile getiriyorduk. Sorunları ilgili yerlere iletiyorduk. Ama inşallah bundan sonraki süreçte Diyarbakır sağlığının iyiye gideceğini düşünüyorum. Diyarbakır ciddi anlamda hizmete susamıştır” dedi.

GAZİ YAŞARGİL’DE İYİLEŞMELER VAR

Ensarioğlu, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ciddi anlamda bir sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek,  “Özellikle de maddi sıkıntı içerisindeydi. Firmalar tıbbi cihaz vermeyecek seviyeye kadar gelinmişti. Bizim ve Genel Sekreterliğin girişimleri sonucu hastanedeki sıkıntıların çözülmeye başladığını gözlemliyoruz. Kadın doğum ve çocuk Hastanesi’nin Gazi Yaşargil Eğitim ve araştırma Hastanesi’ne bağlandı. Bunun Diyarbakır sağlığı için iyi bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu iyi adımın kötüye gittiğini hissettiğimiz an biz buna müdahale edeceğiz” dedi.

SAĞLIK-SEN BÜYÜK BİR AİLEDİR

Sağlık-Sen’in büyük ve hizmet aşkı ile yoluna devam eden bir aile olduğunu vurgulayan Ensarioğlu, “Türkiye’de 233 bin üyesi ile en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Buda halka hizmet noktasında verdiği güvenden kaynaklanıyor. Vebalin altında kalmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim temennimiz sağlığın daha iyi yönetilmesi ve halka daha iyi hizmet sunulmasıdır. Diyarbakır’da ciddi anlarda personel ve hastane sıkıntısı var. Umarım bunları zamanla aşarız. Halk Sağlığı ve Sağlık Müdürlüğü’nün birleşmesi söz konusu değil. Halk sağlığının daha da genişletilerek, halka daha iyi sağlık hizmeti sunulması planlanıyor” diye konuştu.

HUZUR VE GÜVEN ORTAMININ YENİDEN YEŞERMESİNİ İSTİYORUZ

Ensarioğlu, şöyle dedi:

“Bizim için önemli olan bölgemiz ve ülkemizde güven ve huzur ortamının yeniden yeşermesidir. Maalesef bazı dış güçler olsun ve bunun yandaşları ülkemiz üzerinde oyun oynuyor.  İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Kimse kardeşliğimizi bozamaz. Kan ve gözyaşına bizi boğanları Allah helak etsin. Bayramın huzur, kardeşliğin ve güvenin inşasına öncülük etmesini dilerken, tüm halkımızın ve sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum”

(Sait BAYRAM’ın Özel haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
↑ Back To Top ↑