Dolar : Alış : 2.8545 / Satış : 2.8597
Euro : Alış : 3.2161 / Satış : 3.2219
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu gençlere destek zamanı!

Tweet
25 Şubat 2016 - 453 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bu gençlere destek zamanı!

Siverekliler Derneği’nce, 2014 yılında kurulan Siverekliler Spor Kulübü, son günlerde imkansızlıklara rağmen başarılar dolu bir dönem geçiriyor. Kulübün bünyesindeki Kız ve Erkek Basketbol takımları ile büyük başarılara imza atarken,  Kulüp Başkanı Burhan Erol, takımlarının bu başarısı altında ezildiğini ifade etti. Her iki takımdaki sporcuların ve teknik heyetin gönüllü olduklarını vurgulayan Erol, bugüne kadar ’daki hiçbir kurumdan ve Sivereklilerden tek kuruş dahi destek alamadıklarından yakındı. Takımlarının başarısında en büyük emekleri olan Çetin Yıldız ve Murat Alcan’a teşekkür eden Erol, kurum takımlarına karşı aldıkları başarıları ile Sivereklilerin adını tarih sayfasına yazdırdıklarını söyledi.

2014 yılı sonunda kurulan ve 2015–2016 yılında erkek basketbol takımı Gençler kategorisinde Diyarbakır ikincisi, Bayan Basketbol takımı ise Yıldızlar kategorisinde Diyarbakır Şampiyonu olan Diyarbakır Siverekliler Spor Kulübü Derneği destek bekliyor. Zor koşullarda bir nebze olsun nefes almak, çocukların spor yapıp ruhsal ve bedensel aktivite yapmalarını ve Siverek İlçesi’nin ve Sivereklilerin adını duyurmak için Diyarbakır Siverekliler Derneği tarafından kurulan Spor Kulübü, tamamen kendi imkanları ve gençlerin gönüllü çalışmaları ile başarılara imza attı.

SİVEREKLİLERİN ADINI EN İYİ ŞEKİLDE DUYURDUK

Diyarbakır Siverekliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Burhan Erol, Aldıkları başarılarla Sivereklilerin adını en iyi şekilde duyurduklarının altını çizerek, “Bu başarıda en büyük emek sahibi iki gönül dostumuz var. Biri Erkek Basketbol takımımızın hocası Çetin Yıldız, diğeri de kız basketbol takımımızın hocası Murat Alcan’dır. Her iki hocamıza da çok şey borçluyuz. Huzurunuzda onlara tekrar teşekkür ediyoruz. Diyarbakır’da yaşayan Sivereklilerin ve Sivereklilerin bizlere bu anlamda destek olmalarını bekliyoruz.

KIZ BASKETBOL TAKIMIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Öncelikle kız basketbol takımımızı tebrik ediyorum. Bizlere bu haklı gururu ve başarıyı yaşattıkları için. Onlara teşekkür ediyorum. Diyarbakır İl Birincisi oldular. Kızlar Yıldızlar dalında şampiyon oldular. Erkek Basketbol takımımız Gençlerde İl ikincisi oldular. Halen devam eden Erkekler bölgesel liginde gençlerimiz mücadele ediyor. İkinci tura çıktılar” dedi.

KİMSEDEN TEK KURUŞ DAHİ DESTEK ALMADIK!

Kulüp olarak bugüne kadar hiçbir kurum ve şahıstan destek almadıklarının altını çizen Erol, “Ne Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi’nden ne de Siverek Belediyesi ve Siverek Kaymakamlığından hiçbir destek almadık. Yaptığımız tüm giderler kendi öz kaynaklarımızdan karşıladık. Ve çok zor durumdayız. Bu anlamda Siverek Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ve Valilik kim bize yardım elini uzatırsa, ellerini öperiz. Kimse bize para da vermesin. Sadece bizim takımların deplasman giderleri karşılansın, Servis ve ambulans desteği versinler” şeklinde konuştu.

BÖYLE BAŞARI BEKLEMİYORDUM

Erol, Müsabakalarda mücadele ettikleri rakiplerinin hepsinin kurum takımları olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi: “Bağlar ve Kayapınar Belediyesi, Selahattin Eyyubi Üniversitesi ve Diyarbakır’daki Özel kolejlerle biz mücadele ediyoruz. Hepsinin salonları ve imkânları var. Sporcuları maaş alıyorlar. Ama bizim çocuklarımızın hepsi gönüllü oynuyorlar. Kimseye bir kuruş para veremiyoruz. Ve onların başarılarının altında eziliyoruz. Onlara bir destek veremediğimiz için. Onlar bize en güzel duyguyu tattırıyorlar. Bizim ismimizi her yerde duyuruyorlar. Ama biz onlara ne maddi ne de manevi hiçbir katkı da bulunamıyoruz.

DESTEK ANLAMDA YALNIZIZ!

Bu anlamda yalnızız. Kurum takımlarına baktığınızda her şeyleri mükemmel, ancak Siverek Spor kulübüne bakıyorsunuz başarılı bir grafik çiziyor. Bu çok önemlidir. Ayrıca biz bu kulübü kurarken, temel amacımız Diyarbakır’da Sivereklilerin adının bilinmesiydi. Bu kadar başarıda beklemiyorduk. Ama öyle bir duruma geldik ki başarı anlamda harika, ama şahıs olarak zurnanın zırt dediği yerdeyiz”

SİLAH VE PATLAMA SESLERİ ALTINDA İDMAN YAPIYORUZ

Takımlarının her gün idman yapma imkanının bulunmadığını ifade eden Erol, “Takımlarımız, özellikle böylesi bir ortamda bölgede hergün patlama ve silah sesleri altında idman yapmaları imkânsız oluyor. İdman saatleri genelde okul çıkışlarında yapıldığı için aileler çocuklarını göndermek istemiyor. Hafta da bir ya da iki gün idman yapabiliyoruz. Bu da Salonların boş olmasına bağlı. Rica ve minnet ile salonu kullanıyoruz. Servis aracımız olmadığı için çocukları evden alıp, idmandan sonra eve bırakamıyoruz” dedi.

DİĞER TAKIMLARA ÖRNEK BİR BAŞARI SERGİLİYORUZ

Erol, Takımımızın diğer kurum takımlarına örnek teşkil edecek bir başarı grafiği çizdiğine işaret ederek, “Yani örnek teşkil etmesi gerekiyor. Ama o kulüplerin nasıl yönetildiği konusunda yorum yapamam. Yani benim elimde böyle bir imkân olsa Diyarbakır başarıdan başarıya koşar. Ben bu başarıda Çetin Yıldız’a çok şey borçluyum. Bizim takımımızı adam eden, takımımız her anlamda yön veren büyük bir insan. O da gönüllü yapıyor. Bizim bu takımda mücadelede eden her birey gönüllüdür. Masörümüz, doktorumuz yok. Onları istihdam edecek imkânımız yok. Kızlar takımımız şampiyon oldu. Ben bu takımı yemeğe nasıl götüreceğimi düşünüyorum. Kızlarımıza şampiyonlukla ilgili bir şey vermem, başarıyı taçlandırmam lazım” diye konuştu.

ARKAMIZDA KİMSEYİ GÖREMİYORUZ

Oynadıkları final maçında Gençlik ve Spor İl Müdürü, Spordan sorumlu Vali yardımcısını da görmek istediklerini ifade eden Erol, “O çocuklara spor yaptırmak için her şey yaptırıyoruz. Ama arkamızda hiç kimseyi görmüyoruz. Manevi desteğe ihtiyacımız var. Zaten manevi olursa, maddiyatta kendiliğinden gelir. Başarının arkası gelir. Takımımızda büyük manevi bir gücümüz var. O maneviyat olmasaydı bu başarıyı elde edemezdik. Kulüp başkanı olarak ben bu başarının altında eziliyorum. Çocuklarıma iyi bakamadığım için. Bu anlamda size de teşekkür ediyorum. En azından Diyarbakır’daki Siverekliler ve Siverek’te yaşayan hemşerilerimizin katkıları olur” dedi. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter