Dolar : Alış : 2.8545 / Satış : 2.8597
Euro : Alış : 3.2161 / Satış : 3.2219
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PAK’tan Mahabad Cumhuriyeti kuruluş yıldönümü anması!

Tweet
24 Ocak 2016 - 136 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»PAK’tan Mahabad Cumhuriyeti kuruluş yıldönümü anması!

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Batman , Muş, , Van ve İstanbul’da , Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yılını andı.

 DİYARBAKIR

PAK Diyarbakır’da Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti’nin yıldönümünü bir seminerle andı.

Diyarbakır PAK Genel Merkezi’nde düzenlenen seminere, PAK yöneticileri ve üyeleri katıldı. Araştırmacı Kürd aydını Brusk Solduk da seminer de konuşmacı olarak yer aldı. Seminer , PAK İl Başkanı Hanifi Turan’ın konuşmasıyla başladı. Daha sonra Brusk Solduk Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti tarihi üzerine katılımcılara oldukça dikkat çekici bilgiler sundu. Brusk Solduk’un konuşmasından sonra katılımcıların soruları da semineri etkinleştirdi. Seminer soru-cevap kısmından sonra verimli bir şekilde son buldu.

BATMAN

PAK Batman’da , Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti anması münasebetiyle bir etkinlik düzenledi. Batman İl Teşkilat binasında düzenlenen etkinlikte Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Daha sonra PAK Batman İl Başkanı bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Mahabad’ın görüntüleri ve Mahabad konulu bir belgesel gösterimi yapıldı. Belgesel gösteriminden sonra Önder Qazi Mihemed’in vasiyeti okundu ve anma oldukça verimli bir şekilde son buldu.

MUŞ

PAK Muş’ta Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti anması için bir seminer düzenledi.

Muş Teşkilat binasında düzenlenen seminerde PAK Parti Meclis üyesi Hüsamettin Turan ve PAK Muş Merkez İlçe yönetim üyesi Ziver Çakı konuşmacı olarak yer aldılar.  Seminer Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Daha sonra da PAK Muş İl Başkanı Cevdet Ayaz bir konuşma yaptı. Ardından Hüsamettin Turan ve Ziver Çakı katılımcılara Kürdistan Cumhuriyeti hakkında sunum yaptılar. Seminer soru-cevap kısmının ardından verimli bir şekilde son buldu.

VAN

Van’da Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti anması için bir etkinlik düzenlendi. PAK Van İl Binası’nda düzenlenen etkinliğe, PAK yönetici, üye ve dostları katıldı. Etkinlik Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Daha sonra da basın açıklaması yapıldı. Açıklama Kürtçe olarak PAK üyesi Ömer Seyitbekiroğlu ve türkçe olarak da PAK üyesi Remzi Duman tarafından okundu.

İSTANBUL
İstanbul’da Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti anması için bir seminer düzenledi. PAK İstanbul İl Teşkilat Binası’nda düzenlenen seminerde PAK Genel Başkan yardımcıları Kasım Ergün ve Mehmet Gül konuşmacı olarak yer aldı. Seminer Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Daha sonra da Kasım Ergün ve Mehmet Gül Mahabad Kürdistan Cumhuriyeti tarihi hakkında katılımcılara bilgiler sundular. Seminer soru-cevap kısmından sonra verimli bir şekilde son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter