Dolar : Alış : 2.8545 / Satış : 2.8597
Euro : Alış : 3.2161 / Satış : 3.2219
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDA PAR’dan okul saldırısına sert tepki

Tweet
22 Ocak 2016 - 100 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HÜDA PAR’dan okul saldırısına sert tepki

HÜDA PAR İl Başkanlığı bu gün sabah saatlerinde bir okulda çocuklara yönelik PKK’liler tarafından düzenlenen bombalı saldırıya sert tepki gösterdi.

Bu gün sabah saatlerinde Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde okudukları okula karnelerine almaya gelen çocuklara yönelik PKK’liler tarafından düzenlenen bombalı saldırıya sert tepki gösteren HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı,yapılan saldırının tek kelime ile vahşet ve insan onuruna ve haysiyetine yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.

“KARNE SEVİNCİNİ YAŞAMALARI BİLE ÇOCUKLARIMIZA ÇOK GÖRÜLMÜŞTÜR”

Bombalı saldırıya tepki olarak yazılı bir basın açıklaması yayımlayan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, 7 Haziran sonrası başlayan ve giderek bölge için bir ateş çemberine döndürülen şehir çatışmaları ve çukur siyasetinin en büyük mağdurunun her zaman olduğu gibi yine çocuklar olduğuna vurgu yapıldı.

Açıklamada, “ Devlet ve PKK örgütü arasında yaşanan çatışmalardan dolayı sayısı 150 bine varan çocuğumuz maalesef eğitim hakkını kaybetmiştir. Bu gün yarıyıl tatiline çocuklarımız taraf olmadıkları bir çatışmanın gölgesinde ve ıstırabında girmiş, en doğal hakları olan karne sevincini yaşamaları bile çocuklarımıza çok görülmüştür. Tüm bunlara rağmen bu gün Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Çelebi Eser Ortaokulunda patlatılan bir bomba ile çocuklarımızın hedef alınması tek kelime ile vahşet ve insan onuruna ve haysiyetine yapılmış bir saldırıdır.” ifadeleri kullanıldı.

“BU SALDIRILAR ÖRGÜTÜN ÇOCUKLARI HEDEF GÖSTERMESİNİN BİR SONUCUDUR”

Bir okul bahçesinde küçük çocuklarınhedef alınarak onlara bomba atmanınalçaklık ve onursuzluk olduğu belirtilen açıklamada, bu saldırıların örgütün Kandil şeflerinin yaptıkları açıklamalarının bir sonucu olduğu belirtildi.

Açıklamada devamla şöyle denildi:

“Yapılan bu saldırılar örgütün Kandil şeflerininçocuklarını okula gönderen aileleri tehdit etmesi ve okula giden çocukları ise hedef göstermelerinin bir sonucudur.Daha çocuk sayılacak yaşta olan ortaokulu öğrencilerine karne günü bomba atıp çocukları hedef haline getirenlerin bir an önce bu ahlak ve haysiyet yoksunu davranışlardan vaz geçmelerini ve bu vandallık ve canavarlığı terk etmelerini bekliyoruz’’

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter