14 Ekim 2015
78 defa okundu

Salim Ensarioğlu: “Hiçbir gerekçe şiddeti haklı çıkarmaz”

Eski Devlet Bakanlarından Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Salim Ensarioğlu Ankara’da yaşanan katliam ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

HİÇ BİR GEREKÇE İNSAN ÖLDÜRMEYİ HAKLI ÇIKARMAZ

Amaçları sadece barış ve demokratik gösteri olan insanlara Ankara’da yapılan saldırı ve katliamın; yüreği insan sevgisi ile dolu herkesi derin bir üzüntüye boğduğunu, toplumda derin bir travma yarattığına işaret eden Ensarioğlu,  “Amacı, hedefi ne olursa olsun hiç bir gerekçe, şiddeti ve insan öldürmeyi haklı çıkarmaz. Bu derin acıyı yaşatanları ve arkasındaki güçleri en sert biçimde şiddetle lanetlerken, katliamda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan aile bireylerine sabır diliyor ve Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

BARIŞI SAVUNMAKTAN BAŞKA ÇIKAR YOLUMUZ YOKTUR

Salim Ensarioğlu, Ülkeyi yöneten siyasi iktidarın ciddiyetle olayın üzerine gitmesi ve olayı Kamuoyu önünde şeffaf bir şekilde araştırılması, sorumluların ve arka planının ortaya çıkarılmasının şart olduğunu belirterek, “Aksi takdirde Faili bulunmayan her olay devleti zan altında bırakır. Sorumlu siyasetçiler bu tür kaos ortamlarında söylemlerine dikkat etmeleri, toplumu ayrıştırıcı, ötekileştirirci, dışlayıcı tutum ve davranışlardan kesinlikle kaçınmalıdır. Savaş ve çatışmalardan geçmişten bugüne dek kazananı olmamıştır, insanca, demokratik ve özgür bir yaşam inşa etmek için hep birlikte barışı savunmaktan başka çıkar yolumuz yoktur” diye konuştu. (Sait BAYRAM)

SENDE YORUM YAZ