Dolar : Alış : 2.8734 / Satış : 2.8786
Euro : Alış : 3.1926 / Satış : 3.1983
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir17°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Seçmen, HDP’yi Sorgulamalı!

Tweet
10 Mart 2016 - 44 kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»Seçmen, HDP’yi Sorgulamalı!

HDP’nin tarihi grafiğini oluşturan silahlı, silahsız oluşumlar Sosyalist/Komünist mantığa meyilli olmasına rağmen; “Mazlum kesimdir şimdi bu konuda üzerine gitme zamanı değildir” diyerek bu ideolojik duruş göz ardı edildi.

Ancak her geçen gün bu yapılara sirayet eden bu düşünce Türk soluyla da birleşince Kürt meselesinin önüne geçti ve Özyönetim adıyla Kanton/Komün talebi olarak toplumun karşısına çıktı.

Bu da yetmedi her fırsatta İslami değerlerle, Kürtlerin örf ve adetleriyle alay ettiler. İşin ilginç tarafı HDP seçmenimden muhalif bir ses çıkmamasıdır. Sivil Cumalara gidip Allah’a secde eden Kürtlerin dahi bu yanlışlara sessiz kalması insanı hayrette bırakıyor.

*Belediye karikatür afişiyle Peygambere hakaret ediyor,

*Özgür Gündem gazetesi Peygamberin hadisiyle alay ediyor,

*Paylaşılan görüntülerden izlediğimiz kadarıyla PKK militanları ezanla, namazla alay ediyor,

*Kadınlar özgürleşmeli ve beraberlik konusunda tek eşle yetmemeli denilerek, namus evlilikten ibaret değil diyerek namus anlayışıyla gırgır geçiyor,

*Bizde büyük küçük fark etmez, zihniyetiyle 15 yaşındaki çocuk 70’lik dedeyi ta’zir edebiliyor..

Ben Müslüman’ım diyen HDP seçmeni “Bir dakika arkadaş ne oluyor!” senin derdin nedir? Hani sen Kürt ve Kürdistan için mücadele ediyordun. Sen niye din ve namus gibi uğruna can verdiğimiz değerlerle alay ediyorsun. Kürdün bu iki değeri örselenirse geriye ne kalıyor? Diye HDP’yi hesaba çekmeli.

Bu münasebetle soruyorum, insanoğlu sadece üç günlük dünya için mi çalışmalı, yoksa dünya ve ahretini düşünerek adam gibi yaşamayı mı dert edinerek yasamalıdır?

Tercih kişinindir, ama bu tehlikeye işaret etmek de her mümin için bir vazifedir, söz veya yazıyla muhakkak hatırlatılması gereken bir mevzudur.

Aslında dert daha büyük, Rusya ve İran emellerini Kürtleri kullanarak Türkiye üzerinde haletmek istiyorlar. Baksanıza Türkiye’nin istikrarlı duruşunu gören İran, Türkiye ile bir araya geldi bile, sıra Rusya’da o da devletler arasındaki ali menfaatler gereği bir araya gelecek olan PKK’nin öldürülen binlerce militanına oldu, olan Kürt şehirlerine ve fakir fukara durumunda olan Kürt halkına oldu, bir çok beldelerimiz harap oldu, yüzlerce güvenlik görevlisi şehit düştü, analar bir daha ağladı. Düşman ise perde arkasında kıs, kıs gülüyor.

Bir umut uyandı o da şuydu; HDP seçmeni bu son olayların devamına onay vermedi, HDP’nin çağrılarını cevapsız bıraktı.

Kısacası ya HDP vizyonunu yenilemeli ve seçmenin desteğini arkasına alarak siyasete barış huzur adına değer katmalı, ya da her geçen, gün yanlış yapa yapa halktan kopacak duruma gelecek.

Dünya üstüne dünya gelse yukarıdaki anti İslam ve sosyalist düşüncenin arkasına saklanarak siyaset yapmaya çalışırsa alacağı oy Türkiye çapında miktarı bir milyona ulaşamaz, ben buna gerçekten inanıyorum.

Belki de daha derin düşünerek ve Kürtlerle ihanet halinde olan bu tür oluşumlara sırtını dönecek ve huzurlu bir yaşamı tercih edecek, “Bakalım Mevlam neyler, neylerse güzel eyler” diyerek yazımı noktalıyorum.

Allah bu tür maddi manevi felaketlerden insanımızı korusun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter