Dolar : Alış : 3.0107 / Satış : 3.0161
Euro : Alış : 3.2617 / Satış : 3.2675
HAVA DURUMU

Diyarbakir6°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 5797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayır Askısına Bir şey Astınız mı?

Tweet
22 Ocak 2016 - 18 kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»Hayır Askısına Bir şey Astınız mı?

Hayır; karşılıksız, livechillah(Allah için) yapılan işleridir. Şeklinde tanımlanabilir.

İnsanın konumu, durumu ne olursa olsun hayır işlemeye ihtiyacı vardır, çünkü hayır işleri insana huzur verir, nasıl ki mide yemek içmek istiyorsa ruh da hayırlı işlerden gıdasını alıyor.

Hayrın bin bir çeşidi vardır, geçenlerde birini de nebi cami civarında gördüm. “Hayır askısı” adıyla yapılan bir çalışma, bu askının işlevi şu, giyilebilir dolabınızda sıkıntı oluşturan elbiselerinizi askıya hibe olarak bırakıyorsunuz ihtiyacı olan oradan alıyor.

Birkaç gündür başlayan bu çalışmaya hanımla birlikte hem bu işi başlatanlara teşekkür etmek, hem de bir kaç parça elbiseyle katkıda bulunmak için ziyaret ettik.

Hakan Altındağ’ın öncülüğünde sur esnafının katkılarıyla başlayan bu çalışma, denizden damla misali de olsa Sur mağdurlarına bir katkı olduğunu düşünüyor ve sahiplenen vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Aç ve açıkta kalan insanlara “az daha sabır” diyemeyiz onun için giyinmek, soğuktan korunmak kış mevsimi itibariyle gıdadan sonra en büyük ihtiyaçtır.

Bu hayır askısına göz kulak olup, gelen gidene yardımda bulunan başta Merve Optik ve Sinan Lokantası çalışanları olmak üzere semtin esnaflarına bir vatandaş olarak teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Sizin de bir katkınız olsun, fazla elbiseniz varsa dolapta sıkıntı oluşturacağına hayır askısına asın, ihtiyaç sahibi iseniz hayır askısına uğrayıp size lazım olanı almanızı bekliyorum, bu dahi bir katkıdır. Düşünün elbiseler orada duruyor, günlerce alan yoksa bu da ayrı bir sıkıntıdır. Dolayısıyla ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hayır askısına uğramaları da bu hayırlı işe bir katkıdır.

Allah şehrimizi, bölgemizi, ülkemizi bu sıra dışı durumlardan korusun böyle ağır dert ve cefa vermesin. Öyle ki böyle çalışmaları daha huzur içinde yapalım. Umut ediyorum bu hayır askısı, hayır çarşısına dönüşür. O zaman sadece elbise değil temel ihtiyaç maddelerinin birinci el ikinci el olsun imkanı olan çarşıya bırakır, ihtiyacı olan da alır, huzur ve mutluluğa katkı yapar.

Beyaz eşya mı elbise mi gıda mı ne olursa olsun hayır çarşısında bulunur ve ehli vicdan buraya verdiği katkıda huzur bulur. Ayrıca varsa ihtiyacı olan hayır çarşısından alır düşüncesiyle huzur bulur.

Geçende Hakan Altındağ kardeşimizle ilgili eleştirel bir yazı yazmıştım, bu günde takdir etmeye muvazzaf olduğum bir yazı kaleme aldım. Birinci yazıyı yazarken huzursuzdum bunu yazarken mutlu ve umutluydum. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek bu olsa gerek. Dostların birbirine bakış açısı böyle olmadır bence.

Huzur içinde yaşamak  dileğiyle hep beraber.

Selam ve saygılarımlar

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter