Dolar : Alış : 2.8693 / Satış : 2.8745
Euro : Alış : 3.2096 / Satış : 3.2154
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir20°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7256 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ey Bakan Diyarbakır diye bir Şehir var

Tweet
21 Mart 2016 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»Ey Bakan Diyarbakır diye bir Şehir var

Geçende Orman Su İşleri Bakanımız Muhterem Veysel Eroğlu Diyarbakır’a gelmişti,  Ben de toplantıya Medya Konseyi Temsilcisi olarak katılmıştım, söz sırası bana gelince   yararlı oluğuna inandığım bazı tekliflerimi sunmanın yanı sıra bir de her Bakanlık bu şehri kendi Bakanlığı açısından bu şehri bir numara yapmalıdır, hiç olmazsa ilk ona girecek kadar değer verilmeli ilgi göstermelidir demiştim. Bu gün bu talebimi kamuoyuna bir az açmak istiyorum.

İlginçtir, performans sıralamalarında hemen hemen her kurum 60-70. Sıralardadır halbuki bu kadar yaşanan sorun ve sıkıntılara rağmen hala bir umut yaşayan bu şehre kurumların çalışma/yönetim kalitesi bu olmamalıydı bence.

Milli eğitimin başarısızlığı; niteliksiz, devlete küskün, meslekten yoksun vatandaş kitlesini oluşturuyor, Diyarbakır MEM’in üst yönetimi bu konuda bir dert taşımıyor, kağıt üzerinde iş ve işlemleri yürütüyor. Bakanlık bir atama yaptı bakalım inşallah dertli bir müdür olup Diyarbakır’a bir iz bırakacak. Vatandaş olarak en kısa zamanda beklentilerimizi onunla paylaşacağız.

Kültür müdürünün varlığı Diyarbakır’da hissedilmiyor, Belediyenin Kültür Müdürlüğü kadar bile çalışmıyor, Müdür Kürtçe dahi bilmiyor. Diyarbakır’ın Kültür ve Turizmine katkısı sıfır gibi bir şey, Tanıtıcı bir dergi bir de CD çıkardılar o sembolik çalışmadan öte bir şey yaptıkları yok maalesef. Ayrıca Kültür dernekleriyle de çok cılız bir işbirlikleri vardır.

Aile Sosyal Politikalar müdürlüğü 100 binlerce insana ulaşıyor, fakat binler dahi hükümete devlete dua etmiyor, bu işte bir terslik yok mu sizce, Şu sevgi evlerine devleti milleti seven insan yetiştirebiliyor muyuz acaba?Bu sevgiden yoksun yetişen; iman edep ve marifetle yetişmeyen bir nesil hayattan zevk alabilir mi?

İş kur biri işe alıyorsa beşi hükümete düşman ediyor, bu kurum üzerinden insanlar devleti eleştiriyor, bura da bir çarpıklık var asıl görevi işsize iş bulmak olan bir kurum performans açısından 70. Sıralarda ise vay halimize demekten başka bir şey dilime gelmiyor.

Sağlık işletme düzeyinde Diyarbakır’da bir facia onun bunun adamı yönetime geçiyor işlerde savsaklama, performans ücretlerinde yandaşlık su-i istimal her aldığımız haber canımızı acıtıyor kahroluyoruz.

Tarım bakanımızın Şanlıurfa’ya verdiği emeğin bir benzerini de Diyarbakır’a verse barış ve huzura kat kat yansıyacağına candan inanıyorum. Vatandaşla en çok iç içe olan bir bakanlık tarım ve hayvancılık bakanlığıdır. Tarım ve Hayvancılık Bakanımızı dört gözle bekliyoruz.

Ya Enerji Bakanına ne demeli Diyarbakır’ın enerji alt yapısı başta Bağlar ilçemiz olmak üzere birçok ilçe ve semtlerde yetersiz, Çınar saldırısında şehrimize geldiğinizde sizden bir beklentim vardı; Diyarbakır’ın enerji sorununu hal etme sözünü vereceksin diye, fakat sesiniz soluğunuz çıkmadı.

Cumhurbaşkanımızın Damadı oluşunuz itibariyle en çok çalışan Bakanlardan biri siz olmalısınız, hala da vatandaş bir trafo almak için onun bunun aracı olması için çırpınıyor, halbuki elektriği kullanan her vatandaş sizin bir müşteriniz ona en iyi hizmeti götürmek bakanlığınızın görevidir. Ayrıca Diyarbakır’ın elektrikle ilgili adı çıkmış ama geçen sene fert başına harcadığı enerji açısından ülke çapında 72.sırada olduğunu hatırlatırım.

Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız canını dişine takmış gece gündüz çalıştığını görüyoruz/görüyorsunuz, acaba Bakanlarımızın çalışma ve çabası onların temposuna uyuyor mu?

Sevgili dostlar ben bir vatandaş olarak bu derdimi kalemle kelamla dile getirmeyeyim de ne yapayım söyler misiniz?

Üstat Bediuzzaman buyuruyor ki “Vatandaş talepte bulunacak hükümet emret diyecek” bu düzeyde siyaset yapıldığı zaman ülkemizde huzur ve sükunet tezahür edecek diye düşünüyorum.

Selam ve dua ile

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter