Dolar : Alış : 2.9295 / Satış : 2.9348
Euro : Alış : 3.2655 / Satış : 3.2714
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6174 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bülent Arınç, Sarayı Hendeğe Çevirir mi?

Tweet
05 Şubat 2016 - 98 kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»Bülent Arınç, Sarayı Hendeğe Çevirir mi?

2013 yılında, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olarak tarihe geçen, AK Parti’nin dört bakanını da içine alan kirli ilişkiler ağı hatta iddialara göre dönemin başbakanı ve oğluna ait olduğu ileri sürülen ‘’sıfırlama’’ ses kayıtları, on iki yıllık AK Parti iktidarında deprem etkisi meydana getirdi. Her ne kadar iktidar partisi yaşananları darbe olarak nitelemeye çalışsa da gelinen süreçte muhalif tüm unsurları hain ilan etmeleri, kendilerinin pir u pak olduklarını dillendirmeleri, ayrıca sıkıştıkları her yerde suçu kendi icatları olan ‘’paralele’’ bağlamaları haklı olduklarını ispatlamaya bir türlü yetmemektedir.

AK Parti’nin yaşadığı ikinci büyük deprem ise Bülent Arınç vakası oldu. CNN Türk’ te Taha Akyol’ un programına konuk olan Arınç; çözüm sürecinden, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarından, Hizmet Hareketine yapılan operasyonlara kadar daha birçok konuda AKP’ yi ve Erdoğan’ ı kızdıracak, rahatsız edecek beyanlarda bulundu.

Arınç; Erdoğan’ın, Dolmabahçe mutabakat olarak anılan çözüm süreci masasından, çiçeğinden, katılanların oturuş düzenine, verilecek poza kadar her şeyden haberdar olduğunu dile getirdi. Erdoğan, yurt dışı gezisinden alelacele verdiği cevap ise ‘’O zat dürüst davranmıyor’’ oldu. Erdoğan’ın, Arınç’ ın açıklamalarından oldukça rahatsızlandığı anlaşılmaktadır. Pekiyi ne oldu da Arınç, şimdi konuşmaya başladı? Kuruluşunda ter döktüğü, tapusunda en fazla pay sahibi olduğu partisinin kendi ifadeleriyle ‘’yeni yetmeler’’ tarafından, AK Parti’nin AKP’ leştirilmesinden, yargıda hukuksuzluğun tavan yapmasından, haksız yere masum insanların ve MİT tırlarını haber yapanların hapislere atılmasından, ertesi gün de saat on yedi yirmi beş’ te attığı tweetlerinde de makaracılardan, ihalecilerden, saatçılardan, para sayma makinacılardan rahatsızlık duyduğunun ve artık sabretmeyeceğinin göstergesi olabilir.

Bülent Arınç’ ın ses vermede geç kaldığı söylenebilir. Zamanında müdahale edebilirdi. AK Parti’nin AKP’ leşmesinde Arınç’ ın ve muhalif diğer arkadaşların pasif duruşlarının katkısı inkâr edilemez. Arınç, neyi ne zaman söyleyeceğini iyi hesaplar. Söyleyecekleri karşısında, havuz medyasının atacağı manşetleri mutlaka hesaba katmıştır. Bu aşamada tek başına olmadığını da ifade etmek yerinde olabilir. Çünkü yaşanılan hukuksuzluk ve zulmün sonlandırılması için tek başına özgül ağırlığı bir anlam ifade etmez. Lakin sözlerinin ve çıkışını değeri yeni gelişmelere sebebiyet verebilir. Çıktığı yolda yalnız değildir. Abdullah Gül, başta olmak üzere parti içinde büyük bir çoğunluğunun hissiyatına da tercümanlık yaptığı ifade edilebilir.

Bülent Arınç, sarayı hendeğe çevirir mi, Fuat Avni olur mu bilinmez. Lakin bekleyip göreceğiz. İlk hamlesini yaptı. Akçeli işler ve köşe başlarında koçbaşılık yapmadığından rahatlıkla çıkışlarda bulunabilir. Yalnız üç gün konuşup dördüncü gün unutulacaksa bir kıymeti harbiyesi olmayabilir.

DİYŞAD Denetim Kurulu Başkanı

Mehmet Ali ÇOBAN

[email protected]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter