Dolar : Alış : 2.9876 / Satış : 2.993
Euro : Alış : 3.2486 / Satış : 3.2545
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 5420 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Ben değil, genel merkezin talimatı’ der gibi!…

Tweet
25 Aralık 2015 - 71 kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»‘Ben değil, genel merkezin talimatı’ der gibi!…

Ak Parti Diyarbakır İl teşkilatı sürprizlerle dolu. Hemen, hemen her gün bir sürprizle sevenlerini hayretler içinde bırakmayı başarıyor Ak Parti Diyarbakır İl Teşkilatı.

Dün birçok vatandaşın cep telefonlarına şöyle bir mesaj atıldı İl Başkanı Muhammed Akar imzası ile: “25.12.2015 Cuma günü saat 13.00’te son zamanlarda yaşanan olaylarla ilgili GENEL MERKEZİN TALİMATIYLA Ak Parti il binası önünde basın açıklamamız olacaktır, katılım gösterilmesi rica olunur. Bilgilerinize, İl Bşk. Av. Muhammed Akar” mesaj aynen bu şekildeydi.

Mesajın içine neden GENEL MERKEZİN TALİMATI ibaresi yazılma zorunluluğu hissedildi aslında merak ettiğim konu bu. Bu mesajı okurken iki şey dikkatimi çekti. İlki, ‘Bakın bu basın açıklamasını biz yapmak istemiyoruz, genel merkezimiz talimat verdi ve yapmak zorunda kaldık’ anlamımı yüklüydü, yoksa ‘Biz teşkilat olarak sizleri davet ettiğimizde gelmiyorsunuz, bakın bunu genel merkezimiz istedi, katılmak zorundasınız’ olarak mı algılamak gerekiyor bilemedim doğrusu.

Her halükarda gaflar silsilesi gibi olan bu mesajda, ‘Biz Diyarbakır ile ilgili olarak hiçbir açıklama yapmadık ve yapmak niyetinde de değildik’ gibi bir manada çıkabiliyor tabiî ki. Peki, bu manalar kime, nasıl mesajlar gönderiyordu? Bunu da aslında irdelemek gerekmiyor mu? İşin doğrusu bana bu mesajı da bana bir Ak Parti sevdalısı gösterdi hem de gülümseme ile sırıtma arası bir ifadeler kullanarak dedi ki: “Bu nasıl bir mesaj ağabey, resmen intihar notu gibi. Genel merkez talimat vermese açıklama yapmayacaklar mıydı? Diyarbakır’daki oy oranına şaşırmıyorum artık?”

Uzun bir süreden bu yana suskunluğunu koruyan parti yetkilileri günün belli bir saatinden sonra da sessizliği parti binalarına devrederek mekânlarını usulca terk ediyor, inin ve cinin top oynadığı parti binası bazı zamanlarda, örneğin kepenklerin kapatıldığı gün itibari ile daha bir sessizliğe gömülmüştü. Şahsen o gün ordaydım ve saat 14 itibari ile sadece görevli kaldı. Kepengi olsa resmen kepenkleri kapattı diyeceğim nerdeyse. Böylesi sessiz bir manzara karşısında ‘GENEL MERKEZİN TALİMATIYLA’ ifadesi kullanılarak basın açıklaması yapılacağının bildirilmesi de bana göre çok büyük bir talihsizlik ve çok manidar bir açıklama değil mi. İyimsimi bu mesajı genel merkeze sormak lazım, bakalım ne diyecekler?

Mesaj demek ki yerine ulaşmadı ki gelen sayısı da bir o kadar azdı. GENEL MERKEZ TALİMATI ile yapılan basın açıklaması sırasında şahsen bende ordaydım, her ne kadar tarafıma ve bazı basın, yayın kuruluşlarına haber verilmese de. Açıklamayı baştan sona dinledim, etkili ve çarpıcı ifadeler beklerken maalesef üzerinde hiç çalışılmamış, okurken bile cümlesel hataların bolca olduğu bir aktarım sonrası açıklama sonlandı. Yani suya, sabuna dokunmadan, yaptık işte demek için yapılan bir açıklamaydı bence.  İl başkan yardımcısı ile danışmanının hiçte cezbedici bir içerik kullanmadan, sıradan yaptığı ilginç bir basın açıklaması oldu doğrusu STK’lar adına.

Birde İç İşleri Bakanı Sayın Efkan Ala Diyarbakır’a geliyormuş. UMalımda güzel ve detaylı görüşmeleri olsun, müjdeli haberler çıksın, zira, bizler kendilerini takip edemeyecekmişiz, yani yerel basına yer yokmuş. Ne yapalım demek ki aralarında olmamızı istemiyorlar, yani anlayacağınız paralelcisi, takkiyecisi herkes takip edebilecek ama biz edemeyeceğiz. Hayırlısı olsun…

Saygılarımla

[email protected]tmail.com

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

abdurrezzak katılım
26 Aralık 2015 - 19:03

Sayın Beşenk sizi tebrik ediyorum ve bu il başkanı neden hala koltuğunu koruyor merak ediyorum… vurun vurun ki bunlar kuyruklarını kıstırıp gitsinler…

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter