Dolar : Alış : 2.9358 / Satış : 2.941
Euro : Alış : 3.2337 / Satış : 3.2396
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6500 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Terörü görmek istiyorsanız buyurun Cizre ve Sur’a”

Tweet
20 Şubat 2016 - 76 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“Terörü görmek istiyorsanız buyurun Cizre ve Sur’a”

Diyarbakır’da toplanan “Avrupalı Sol Partilerin Dayanışması Konferansı”nda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “‘Atamız, dedemiz’ dediğiniz Şah İsmail Türbesi nerede? Salih Müslim ile defalarca Ankara’da görüşmeler yapmadınız mı? Sınırdan tek bir taş atmayanı terör örgütü ilan ediyorlar. Ama IŞİD’i ise öfkeli çocuklar olarak görüyorlar. Asıl terör destekçiliği budur. AKP artık IŞİD uzantısıdır” dedi. Demirtaş, dünya liderlerine de “Terörü görmek istiyorsanız buyurun Cizre’ye, Sur’a gelin” çağrısında bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da düzenlenen “Avrupalı Sol Partilerin Dayanışması Konferansı”nda konuştu. Bölgedeki gelişmeleri değerlendiren Demirtaş, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında pazarlıkların yapıldığını ve AB’nin ilkelerden taviz verdiğini söyleyerek, “Biz insan haklarının pazarlığı için toplanmıyoruz, savunmak için toplanıyoruz” dedi. Bölgede yaşananlardan Ak Parti’yi sorumlu tutan Demirtaş, “Katliamlara imza atanlar, emri verenler, zevk duyarlar hesap verecekler. Bu suçlar ya ulusal ya da uluslararası alanda mutlaka hesabı sorulacaktır” diye konuştu.

“YAŞANANLAR VAHŞİLİKTİR”

Bölgede yaşananları vahşilik olarak değerlendiren Demirtaş, “Kürt gençleri senin Sarayı’na mı barikat, hendek yaptı. Senin verdiğin katliam emirlerini durdurmak için bunu yapıyorlar. Yüzde 49.5 oy aldınız. Toplumun yarısı madem arkandan, tek bir barış çağrısından neden korkuyorsunuz. Yüzde 50 oyunuz olacak, gece korkudan uyuyamayacaksınız. Yürüttükleri kirli savaştandır. Çaresizliklerinin korkusudur” dedi.

Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP’den asla merhamet dilemedik, dilemeyeceğiz, faşizmin karşısında dimdik duracağız. Boyun bükmeye, diz çökmekle asla barış olmaz. Kendi özgürlük mücadelesinin arkasında durarak barış gelir. Korkmadan, eşitçe yaşadığı gün barış olur. Sahte barışlara, uzun vadeli savaşlara izin vermeyeceğiz.”

‘TERÖRÜ GÖRMEK İSTİYORSANIZ BUYURUN CİZRE GELİN’

“Bütün dünya terörünü ne olduğunu görmek isteyenler buyursun Cizre’ye, Sur’a gelsin” diye dünya liderlerine çağrıda bulunan Demirtaş, “AKP açık terör destekçisi olmuş. En büyük terör üreticisi AKP’dir. AKP’nin sonunun, siyasi bitişinin artık başladığı bilinmelidir” diye konuştu.

‘ŞAH İSMAİL TÜRBESİ NEREDE?’

PYD ve YPG’nin terör örgütü ilan edilmesi” çabalarına da değinen Demirtaş, “PYD’yi terör örgütü  ilan edecekler. ‘Atamız, dedemiz’ dediğiniz Şah İsmail Türbesi nerede? PYD’nin kontrolünde, YPG’nin desteğiyle taşımadınız mı? IŞİD havaya uçuracaktı. Salih Müslim’den rica ettiniz, taşındı. Salih Müslim ile defalarca Ankara’da görüşmeler yapmadınız mı? Ne görüştünüz? PYD, Türkiye’ye geldi, elini gönlünü Türkiye’ye açtı. Bir mermi, bir taş bile sınırda atmış değil. Ama her gün top atıyorsunuz, füze atıyorsunuz.

‘AKP ARTIK IŞİD UZANTISIDIR’

Yüzlerce insanı katleden IŞİD’e karşı ne yaptınız? Tek bir taş atmayanı terör örgütü ilan ediyorlar. Ama IŞİD’i ise öfkeli çocuklar olarak görüyorlar. Asıl terör destekçiliği budur. AKP artık IŞİD uzantısıdır. AKP’nin vahşice saldırılarına sessiz kalanlar IŞİD’in etrafından dayanışma içinde.” Saldırılara karşı bedeli neyse ödeyeceklerinin altını çizen Demirtaş, “Direniş ve kahramanlık yenilmeyecek, barbarlık kaybedecektir” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter