Dolar : Alış : 2.9623 / Satış : 2.9676
Euro : Alış : 3.375 / Satış : 3.381
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 8496 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sur’da vatandaşlara ‘Bölgeyi terk edin’ çağrıları

Tweet
17 Şubat 2016 - 696 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»Sur’da vatandaşlara ‘Bölgeyi terk edin’ çağrıları

ilçesinde operasyonların aralıksız devam ettiği Hasırlı ve Fatihpaşa Mahallesi’ne giren zırhlı araçlarla PKK’lilere ve vatandaşlara çağrılar yapıldı. Güvenlik kuvvetleri tarafından kontrolün sağlandığı bölgeye giden zırhlı araçlarla yapılan çağrılara hem vatandaşların hem de teröristlerin uyması istendi. Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Güvenlik kuvvetlerimiz tarafından ilçesinde yürütülmekte olan, çukurların kapatılması ve barikatların kaldırılması çalışması esnasında, operasyon bölgesindeki vatandaşlarımızın tamamına yakınının bölgeyi terk ettiği, bununla birlikte operasyonla eş zamanlı olarak sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve çalışmaların sürdürüldüğü mahallelerde kalmış olabileceği değerlendirilen vatandaşlarımızın çatışmalı bölgelerden tahliye edilmesi için, her gün belirli periyotlarla vatandaşlarımıza bölgeyi terk etmeleri için yardım anonsları ve BTÖ mensupları için de teslim olma çağrıları yapılmaktadır. Söz konusu çalışmaların yürütüldüğü bölgede bulunup bölge dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımıza güvenlik kuvvetlerimizce her türlü kolaylık sağlanacaktır. Teslim olmak isteyen BTÖ mensuplarının can güvenliği devlet güvencesi altındadır. Teslim olanlar adli makamlara teslim edilecektir” denildi.

“SİZİN CANLARINIZ VE KANLARINIZ ÜZERİNDEN KİMSENİN MENFAAT SAĞLAMASINA İZİN VERMEYİN”

Güvenlik kuvvetleri tarafından zırhlı araçlarla teröristlere yapılan anonslarda, teslim olan PKK’lilerin can güvenliğinin devlet tarafından sağlanacağı belirtildi. PKK’lilere yönelik yapılan çağrılarda, “Olaylara son verip teslim olun. Bugün Cizre’de Silopi’de huzur sağlandı. Sonunda Sur’a da huzur gelecek. Devletimiz bu konuda kararlıdır. Teslim olana kadar operasyonlar devam edecektir. Sizin canlarınız ve kanlarınız üzerinden kimsenin menfaat sağlamasına izin vermeyin. Devletin merhametine ve şefkatine teslim olun” denildi.

“BİR AN ÖNCE OPERASYON BÖLGESİNDEN ÇIKMANIZ ÖNEM ARZETMEKTEDİR”

Zırhlı araçlarla ara sokaklardan PKK’lilere çağrı yapan güvenlik kuvvetleri vatandaşların da bölgeyi terk etmesini istedi. Vatandaşlara seslenen güvenlik kuvvetleri, “Değerli halkımız sizlerin örgütün baskısına maruz kalmamanız, can güvenliğinizi ve kamu güvenliğini yeniden sağlamak için güvenlik kuvvetleri her türlü çalışmayı yapmaktadır. Operasyonumuzun temel kaidesi olan sizlerin can güvenliği için bizlere yardımcı olmanız önemle rica olunur. Can güvenliğinizin sağlanması için en yakın güvenlik kuvvetlerine müracaat edin. Bir an önce operasyon bölgesinden uzaklaşıp güvenlik güçlerine barınmanız önemle rica olunur. Operasyon bölgesinden çıkmanız için her türlü önlem alınmıştır. Bulunduğunuz yerden çıktıktan sonra her türlü ihtiyacınız devletimiz tarafından karşılanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter