Dolar : Alış : 2.8734 / Satış : 2.8786
Euro : Alış : 3.1926 / Satış : 3.1983
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir17°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6973 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Sur moloz’larının taşınması Meclis’te

Tweet
08 Mart 2016 - 235 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»‘Sur moloz’larının taşınması Meclis’te

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sur’un sokağa çıkma yasağı olan bölgelerinden çıkarılan molozların kamyonlarla Dicle Üniversitesi alanına taşınması iddialarını Meclis’e taşıdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu soru önergesinde Yiğitalp, Molozlar taşınırken Sur’da yaşamını yitiren çocuklarının cenazelerini almak için 43 gündür bekleyen ailelerin cenazelerinin de bu molozlarla taşınmış olmasından endişeli olduklarını beyan ettiklerini ifade ederek, “Aileler adına Rozerin Çukur’un yakını Abdurrahman Karakoç okuduğu basın metninde; “Son günlerde yakıp yıkılarak harabeye dönüştürdükleri kentimizin son kalıntılarını birçok katliama tanıklık etmiş Dicle Nehri kıyısına gömerek imha etmektedir. Cenazelerimize ulaşmadığımız için endişeliyiz.”  diye beyanda bulunmuştur” dedi.

MOLOZLARIN TAŞINDIĞI İDDİASI DOĞRU MUDUR?

Yiğitalp, Başbakan Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:

“Sur’daki yıkıma ait molozların Devlet Su İşleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne ait kamyonlarla Dicle Üniversitesi’ne ait boş araziye taşındığı iddiası doğru mudur?

Bu iddialar doğruysa yasal gerekçesi nedir?

Molozlar taşınarak amaçlanan nedir?

Haftalarca sokağa çıkma yasağı uygulanan Şırnak’ın Cizre ilçesinde enkaz çalışmaları sırasında bazı ceset parçalarının Dicle Nehri’ne atılarak delillerin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı da basına yansımıştır. Sur’da da yapılmaya çalışan bu mudur?

Suç delillerini ortadan kaldırmaya çalışanlar hakkında herhangi bir inceleme ya da soruşturma başlatılmış mıdır?” (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter