Dolar : Alış : 2.9084 / Satış : 2.9137
Euro : Alış : 3.2253 / Satış : 3.2311
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir12°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kurt: “Akıl tutulması yaşanıyor”

Tweet
15 Mart 2016 - 790 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Kurt: “Akıl tutulması yaşanıyor”

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde hendekler ve barikatların ardından uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, dün gecede Bağlar İlçesi’nin bazı mahallelerinde yaşanan çatışmaları ‘akıl tutulması’nın bir ürünü olarak değerlendirdi. Bölgeyi Suriye lideri Esed’e kurban edildiğinin altını çizen Kurt, İnsanların korkunun esareti altına alındığını belirtti.

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcı ve Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt, Diyarbakır ve bölgedeki süreci haberdiyarbakir.gen.tr’ye değerlendirdi.

AKIL TUTULMASI YAŞANIYOR

Yaşanan olayların akıl tutulmasından başka bir şey olmadığının altını çizen Kurt, ““Zaten 20 yıl geriye götürdüler, bilahare bir 20 yıl daha geri götürmeye çalışıyorlar. Siyasal, ekonomik, sosyal hayat açısından da, Kürt sorununda gelinen aşamada Türkiye’de oluşan empatinin kaybedilmesi adına da böyle. Tüm bunlar halkın aleyhine işleyen şeyler. Her şeyi geri götürmeye çalışıyorlar. Bu da halkın makus talihidir. İş siyasetin dışına çıktı. Güvenlik politikalarının işlenmeye başlandığı bir süreçte siyasetten söylenecek bir şey kalmadı. Söyleyecek bir şeyimiz kalmadı.

HÜKÜMET ‘DİYALOG’ ÇAĞRILARINA SICAK BAKMIYOR!

Kurt, Hükümetin ‘diyalog’a çağrılarına sıcak bakmadığını ifade ederek, “Demirtaş’ın diyalog çağrılarını pek samimi bulmuyorum. 3 yıl boyunca aynı sözleri söyleyip, bölgeyi esaret altına aldılar. İstismar ettiler. Hükümetin bunlara inancının kaldığını zannetmiyorum. Hükümet diyalog adımı atarsa, Türkiye buna müsaade etmez. O güvenleri kalmadı. Silahlar sussun diyorlarsa, alsınlar silahlarını çıksınlar dışarı silahlar sussun. Silahlar konuşulduğu zaman onlar konuşmuyordu ki zaten…” dedi.

BÖLGE ESED’E KURBAN EDİLDİ

Halk yaşananlar karşısında isyanda olduğunu vurgulayan Kurt, “Halk felaket bir şekilde isyanda. İnsanları korkunun esareti altına almışlar. Korkudan başka halkı tutan bir şey yok şuanda. Bu durumun akılla izah edilecek bir tarafı yok. Bu Türkiye’deki Kürt sorunuyla da ilgili değil. Beli ki bu Esed üzerinden oynanan bir oyun yani. Bölgeyi Esed’e kurban ettiler” diye konuştu.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter