Dolar : Alış : 2.8554 / Satış : 2.8605
Euro : Alış : 3.2195 / Satış : 3.2253
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Günay: “Ankara’daki patlamalar çatışmalı süreçten bağımsız değildir!”

Tweet
14 Mart 2016 - 294 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Günay: “Ankara’daki patlamalar çatışmalı süreçten bağımsız değildir!”

Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Günay, Ankara’daki patlamaların çatışmalı süreçten bağımsız olmadığını belirterek, “Biran önce hükümetin özellikle bu çatışmalı süreci çözmesini umut ediyoruz. Yeniden barış masasına dönmelerini diliyoruz. Maalesef gidişat öyle görünmüyor” dedi.

Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Günay, Ankara’da meydana gelen ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı ile ilgili haberdiyarbakir.gen.tr’ye değerlendirmede bulundu.

ÖLÜM HABERLERİ HEPİMİZİ ÜZÜYOR

Dün Ankara’da bir patlamanın gerçekleştiğini hatırlatan Günay, “37 yurttaşımız hayatını kaybetti. 19’u ağır 125’e yakın yaralımız var. Tabiî ki biz bir yangın yerindeyiz. Ortadoğu zaten kaynar kazan misali. Bölgede sokağa çıkma yasaklarıyla hep ölüm haberlerini alıyorduk. Böyle büyük ölüm haberleri gerçekten hepimizi üzüyor. Hem insan olarak, hem hekim olarak bizleri de üzüyor. Ben öncelikle buradan hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

BÖLGEDE CİDDİ HAK İHLALLERİ YAŞANDI

Günay, Sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte bölgede ciddi hak ihlallerinin oluştuğuna işaret ederek, şöyle dedi: “Ve başta yaşam hakkı ihlali olmak üzere beslenme, barınma, sağlık ve eğitim gibi birinci kuşak dediğimiz haklar ihlal edildi. Cizre olayını biraz dışarıda tutarsak, son 6 ayda 223 yurttaşımız hayatını kaybetti. Ve binlerce göç var. Sur’da 40 bin kişi yerinden yurdundan edildi. Son dönemlere baktığımız zaman özelikle yaşam hakkı ihlalleri canımızı da acıtıyor. Ve bu yaşam hakkı başta olmak üzere bölgede yaşanan olaylardan dolayı emin olun ki, hekime olan şiddeti ön plana çıkartmıyoruz. Hastanelerde yaşadığımız sıkıntıları söylemeye bile utanır hale geldik. Dün de Sur’da 7 yurttaşın bir harabe altında kaldığı bilgisi vardı ve bu bilgi eşliğinde yine operasyon yapıldı ve maalesef onlarda hayatını kaybetti. Ve bugün Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova’da, Sur’da yaşanan süreç tekrar edilmeye çalışılıyor.

ANKARA’DA PATLAMALAR ÇATIŞMALI SÜREÇTEN BAĞIMSIZ DEĞİLDİR

Daha öncede söyledik. 90’lı yıllarda biz bunları yaşadık. Bunlar çözüm değildir. Çözüm olmayacaktır. Ankara’da yaşanan patlamalar buradan bağımsız değildir. Çatışmalı süreçten bağımsız olduğunu düşünmüyoruz. Biran önce hükümetin özellikle bu çatışmalı süreci çözmesini umut ediyoruz. Yeniden barış masasına dönmelerini diliyoruz. Maalesef gidişat öyle görünmüyor. Tamamıyla güvenlik konseptine bağlı çözüm önerisiyle Var olan özellikle bölgemiz yangın yerine dönmeye devam edecektir”

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter