Dolar : Alış : 2.8554 / Satış : 2.8605
Euro : Alış : 3.2195 / Satış : 3.2253
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ebedinoğlu’ndan fırsatçı emlakçılara uyarı

Tweet
17 Mart 2016 - 835 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Ebedinoğlu’ndan fırsatçı emlakçılara uyarı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinden sonra Bağlar’da yaşanan olaylardan sonra uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte yaşanan göç dalgası fırsatçı emlakçı ve ev sahiplerini harekete geçirdi. Yüzlerce ailenin mağdur olarak ilçeden göç etmesi nedeniyle kentte hem ev hem de nakliye fiyatları neredeyse iki kat arttı.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Bağlar’da yaşanan göç dalgasıyla birlikte fırsatçı emlakçı ve ev sahipleriyle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, bu konuda Emlakçılar Odası’nı harekete geçirmeye çağırdı.

FIRSATÇI EMLAKÇILAR YİNE SAHNEDE!

İlan edilen sokağa çıkma yasağının üçüncü gününde devam ettiği Bağlar İlçesi’nin Kaynartepe Mahallesi, Gürsel, Cemioğlu ve Nükhet Coşkun caddelerinde yüzlerce aile göç ederek, kentin diğer ilçelerine yerleşti. Bazı vatandaşlar yakınlarının yanına sığındı bazıları ise buldukları boş daireleri kiraladı. Ancak ilçeden çatışmalar yüzünden mağdur olan yüzlerce ailenin göç etmesi fırsatçıları harekete geçirdi. Evlere kiracı bulmakta zorlanmayan emlakçılar, talebin de artmasıyla fiyatları neredeyse iki katına çıkardı. Ev taşıyan nakliyecilerde de benzer durum yaşandı. Söz konusu durum yaşanan terör olayları ve çatışmalar yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalarak mağdur olan vatandaşlara bir darbe daha vurdu.

“BU NE AHLAKİ, NE DE İNSANİDİR”

Kiralık ev fiyatlarının artmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Bağlar’daki göç ile birlikte fırsatçı emlakçı ve ev sahiplerinin yeniden ortaya çıktığı yönünde ciddi başvurular aldıklarını belirterek, “Daha önce Sur ilçesi’nde yaşanan göç dalgasıyla birlikte kentin değişik ilçelerine giden vatandaşların karşılaştıkları yüksek kiralar nedeniyle mağdur oldular. Bu kez de Bağlar ilçesi’nden göç eden vatandaşlar da aynı akıbete uğradılar. Mağdur olan insanları ikinci kez mağdur etmenin bir anlamı yoktur. Fırsatçı emlakçı ve evsahiplerinin vicdanlarının sesini duymalarını istiyoruz. İnsanlarımızı mağdur etmeyelim. Bu konuda Emlakçılar Derneğimizi harekete geçmesini istiyoruz. Bunlar ahlaki de değil insani de değil” diye konuştu.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter