Dolar : Alış : 2.8734 / Satış : 2.8786
Euro : Alış : 3.1926 / Satış : 3.1983
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir14°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6994 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Çıplak Resimlere’ soruşturma!

Tweet
08 Mart 2016 - 597 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»‘Çıplak Resimlere’ soruşturma!

Diyarbakır Valiliği, dün Sur ilçesi’nin sokağa çıkma yasağının devam ettiği bölgelerden 14 kişinin tahliye edilmesinin ardından sosyal medya ile yazılı ve görsel basında tahliye olan kişilere ait ‘çıplak resimlerin’ yayınlanmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Teslim olan kişilerin üzerlerinin çıkarılması uygulaması, canlı bomba, bombalı tuzak, intihar eylemi vb. olumsuz durumlara karşı güvenlik güçleri tarafından alınan tedbir amaçlı bir uygulama olduğu belirtilerek, izinsiz olarak çekildiği ve paylaşıldığı belirtilen ‘çıplak resimlerle’ ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 07 Mart 2016 Pazartesi günü 16:00 ile 17:15 saatleri arasında operasyon bölgesinde var olduğu iddia edilen sivillerin tahliyesi amacıyla güvenlik koridoru oluşturulduğuna işaret edilerek, “Oluşturulan güvenlik koridorundan 1 çocuk, 2 bayan ve 11 erkek olmak üzere toplam 14 kişi güvenli bölgeye alınmıştır. Söz konusu tahliyelerin sonucunda sosyal medya ile yazılı ve görsel basında tahliye olan kişilere ait bir takım fotoğraflar yayınlanmıştır.

GÜVENLİK AMAÇLI

Teslim olan kişilerin üzerlerinin çıkarılması uygulaması, canlı bomba, bombalı tuzak, intihar eylemi vb. olumsuz durumlara karşı güvenlik güçlerimiz tarafından alınmış olan tedbir amaçlı bir uygulama olup, söz konusu çalışma bütün dünyada aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.

SORUŞTURMA AÇILDI

Ancak, teslim olan bir kısım şahıslara ait fotoğrafların izinsiz olarak çekildiği ve paylaşıldığı görülmüştür. Bu durum ile ilgili olarak Valiliğimizce bir komisyon oluşturularak hemen soruşturma başlatılmıştır” denildi. (Sait BAYRAM’ın haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter