Dolar : Alış : 2.8545 / Satış : 2.8597
Euro : Alış : 3.2161 / Satış : 3.2219
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Araştırma Hastanesi’nde ‘sağlık’ skandalı

Tweet
19 Ocak 2016 - 613 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Araştırma Hastanesi’nde ‘sağlık’ skandalı

Önceki gün Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ‘sırt kemik kürekleri’ rahatsızlığı nedeniyle başvuran Ahmet Önder adlı vatandaş, kan tahlili beklerken, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Önder’in ailesi, hastane içinde kalp krizi geçiren bir insanın dahi yaşama şansının olmadığını ifade ederek, ihmalden dolayı hastalarının yaşamını yitirdiğini ileri sürdüler.

HASTANEDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Edinilen bilgiye göre, 45 yaşlarındaki Ahmet Önder, ‘sırt kemik kürekleri’ rahatsızlığı nedeniyle önceki gün Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Saat 07.24 sıralarında muayene olan Önder, kan tahlili beklerken aniden fenalaştı. Kalp krizi teşhisi ile müdahale edilen Önder, müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Saat 08.40’ta ailesine haber verilirken, Önder vasiyeti üzerine Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde toprağa verildi. Önder’in ailesi, tam donanımlı bir hastanede kalp krizi geçiren bir kişinin ölüyorsa, evde ya da sokakta kriz geçiren bir insanın yaşama şansı ne kadar olur” diyerek, hastanenin ihmalinin olduğunu ileri sürdüler. Bazı kamu hastanelerinde hastaların ölümle burun buruna olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Sağlık kurumlarında yaşanan rezaletler ve skandallar bitmek bilmiyor. Özellikle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sorunlar diz boyu. Henüz idarecisi bile bulunmayan bir hastanede verilen sağlık hizmeti ne kadar sağlıklı olur? Onu da halkın taktirine bırakıyoruz. Biran önce sağlık kurumlarına el atılması lazım” diye konuştular.

HASTAYE MÜŞTERİ GÖZÜYLE BAKILIYOR

Vatandaşlar, Özel ve Kamu Hastanelerinde acil servislerin içler acısı durumda olduğunu vurgulayarak, “Geçen gün Özel bir hastanede hemşirenin hastaya; “müşteri değil misin? Sıranı bekle. Hastaneyi beğenmiyorsan başka hastaneye git” deniliyor. Bu söz bence sağlık kurumlarındaki gelinen noktayı ve rezaleti gözler önüne sermeye yetiyor” dediler. (Sait BAYRAM’ın ÖZEL HABERİ)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter