11 Ekim 2015
21 defa okundu

PKK’den kanlı saldırıyla ilgili açıklama

Başkentte çok sayıda kişinin öldüğü kanlı saldırıyla ilgili IŞİD ve PKK’yı işaret eden Davutoğlu’na KCK’den yanıt geldi: Saldırının sorumlusu AKP Hükümeti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki Barış Mitingi için belirlenen toplanma noktasında gerçekleşen ve en az 86 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ardından 3 günlük ulusal yas ilan etti. Eylemin iki canlı bomba tarafından gerçekleştiğine yönelik çok güçlü emaraler olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Şu anda böyle bir saldırıyı yapacak kapasiteye sahip örgütler bellidir; DAİŞ, PKK, MLKP, DHKPC…” dedi. Davutoğlu, konuşmasının devamında dört örgüt içinde IŞİD ve PKK ihtimallerinin üzerinde durdu.

“KATLİAMIN SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİ”

Davutoğlu’nun bu sözlerinin ardından KCK’dan saldırıya dair ilk açıklama geldi. KCK Yürütme Konseyi, Ankara’da en az 86 kişinin ölümüne neden olan patlamalara ilişkin “Katliamın sorumlusu kesinlikle AKP hükümetidir.” dedi.

“HAREKETİMİZİN EYLEMSİZLİK KARARI ALDIĞI BU GÜNDE BU KATLİAM ÇOK MANİDAR”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun saldırıyı yapabilecek kapasiteye sahip dört örgütten biri olarak işaret ettiği PKK’nin yöneticileri “Bu eylemleri IŞİD veya şu bu örgüt yaptı demenin AKP’nin zihniyet, politika ve uygulamalarını gözden kaçırmak ve gerçekleri saptırmak olacağını” savundu. “Hareketimizin eylemsizlik kararı aldığı bir günde bu katliamın gerçekleştirilmesi çok manidardır.” denilen yazılı açıklamada, “Bu katliamın faili Erdoğan ve onun kontrgerilla ekibidir; Saray’ın Gladyosu’dur.” iddiası öne sürüldü.

SENDE YORUM YAZ