Dolar : Alış : 6.3566 / Satış : 6.3681
Euro : Alış : 7.3855 / Satış : 7.3988
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14283 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüksek: “Safları sıklaştıralım”

Tweet
12 Kasım 2016 - 906 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Yüksek: “Safları sıklaştıralım”

Partisi’nin İl Teşkilatının 3. Olağanüstü kongresinde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, “Buradan halkımıza şunu ifade etmek istiyorum. Umutsuz olmayın. AKP’ye rağmen de olsa bu ülkeye barışı demokrasiyi mutlaka getireceğiz. Bu sürecin yabancısı değiliz” dedi.

DBP Adıyaman İl Başkanlığının 3’ncü Olağanüstü Kongresi düzenlendi. Can Düğün Salonu’nda yapılan Kongreye DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, MYK Üyesi Semra Demir, HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ve çok sayıda yurttaş katıldı.

‘SAVAŞTAN MEDET UMAN AKP’YE RAĞMEN DEMOKRATİK ÇÖZÜMDE ISRAR EDECEĞİZ’

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, kongrede yaptığı konuşmada, Dün son çıkan KHK kapsamında aralarında KJA, Kürt Yazarlar Derneği, MKM, MHD ve Göç Der’in de bulunduğu yüzlerce derneğin kapatıldığına işaret ederek, “Demokratik sivil toplum kurumlarının kapatılması tek sesli tekçi rejimini güçlendirme amaçlıdır. Yaşadığımız 1 yıllık sürecin nedeni de budur. 7 Haziran’dan sonra iktidar olanağını kaybedince çatışma ve savaş sürecine döndüler. Bütün demokratik sivil toplum kurum ve kuruluşları, dernekleri kapatarak savaşın kazananı olacağını sanıyor. Büyük yanılıyor. Son bir yıl içerisinde binlerce genç katledildi. Binlerce aile evsiz bırakıldı. On binlerce kişi gözaltına alındı, binlercesi ise tutuklandı. Halkın özgür iradesi gasp edildi. Bu savaş halklarımızın kaderi değildir dedik, bugün de aynı yerdeyiz. Sırf kendi iktidarlarını sürdürmek için bütün memleketi yangın yerine çevirdiler. Halklarımıza karşı sorumluluklarımız var. Daha fazla acı yaşanmasın, toplum daha fazla yara almasın diye demokratik çözümde ısrarcıyız. Biz bu noktada durmaya devam edeceğiz ve ısrarla demokratik çözümü savunacağız. ama Maalesef karşımızda savaştan medet uman demokratik kurumları ortadan kaldıran bu zemini bitiren bir hükümet var. Bu kadar çok yönelimlerin tek sebebi budur. Yenilgilerini görüyorlar. Gördükçe de saldırganlaşıyorlar.   halkımızla tüm bu süreci ve geleceğe dair yol haritamızı tartışacağız, birlikte karar vereceğiz” dedi.

‘GELİN SAFLARI SIKLAŞTIRALIM’

“Umutsuz olmayın. AKP’ye rağmen de olsa bu ülkeye barışı demokrasiyi mutlaka getireceğiz” diyen Yüksek, şunları söyledi: “Bu sürecin yabancısı değiliz. 90’larda daha ağırını da yaşadık. AKP için çember gittikçe daralmıştır. Bu zulüm ilelebet böyle devam etmez. tüm bu yaptıklarını kimseye anlatamıyorlar, herkes bu gidişhattan rahatsız, güçlü bir birliktelik darbeyi durduracaktır. bu mücadelenin kazananı da halkın takipçileri olacaktır, biz olacağız. Bu yüzden doğruyu temsil etmeye devam edeceğiz.

‘SEFERBERLİK ÇAĞRISI

DBP üzerinden çok büyük baskılar var. Aynı şey HDP için de şey geçerli. Partimizin içini boşaltmak istiyorlar. Öncülük yapacak insan bırakmak istemiyorlar. Kongre sonrası hemen arkadaşlarımızı alıyorlar. Buna rağmen arkadaşlarımız bu kurumlarda sorumluluk sahibi oluyorlar. Bu bir onurdur. Böylesi zor günlerde sorumluluk almak çok değerlidir. HEP, DEP, HADEP, DEHAP, DTP, BDP tüm bu süreçlerde görev almış herkesi bugün yeniden görev başına iradesine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Tutuklamalara karşı verilecek en büyük cevap bu olacaktır. Bugün itibariyle bu cağrıyı özellikle yapıyorum. Gün bugündür. Gelin partimize kurumlarımıza sahip çıkın. Gelin hep beraber bu zulmün karşısında tavır gösterelim, safları sıklaştıralım. bu kapsamda her ilde eski yenı çalışanlar ile toplantılar yapacagız. Hiç kimse kaygıya kapılmasın. Onlar bölerek parçalayarak bizi rehin almaya çalışıyor. Biz buna karşı birleşeceğiz ve güçlü bir duruşla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hepinize tekrardan selam ve saygılarımı sunuyor kongrede yeni seçilecek yönetime başarılar diliyorum”

Kongre sonucunda, DBP Adıyaman il Eşbaşkanlığına Mehmet Ali Alataş ve Telliye Hanım Bektaş seçildi.

888 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
    ..
    • RSS
    • Facebook