Dolar : Alış : 2.8941 / Satış : 2.8993
Euro : Alış : 3.2893 / Satış : 3.2952
HAVA DURUMU

Diyarbakir31°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9130 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi hizmet binası açıldı

Tweet
07 Haziran 2016 - 563 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yenişehir Belediyesi hizmet binası açıldı

Yenişehir Belediyesi’nin yeni inşa edilen hizmet binasının açılışı, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın katılımıyla yapıldı. Yenişehir Belediyesi’nin Fabrika Mahallesi’nde yapılan yeni hizmet binasının açılışına, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, HDP milletvekilleri İmam Taşçıer, Nursel Aydoğan,Sibel Yiğitalp, Yenişehir Belediyes iEş Başkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş ile çok sayıda kişi katıldı. Açılış konuşmasını yapan Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları, hizmet binalarının sadece bir belediye binası olmadığını, halkın evi olduğunu belirtti.

KIŞANAK: BELEDİYELER HALKIN ÇALIŞMA ALANIDIR

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, belediyelerin halkın çalışma alanı ve mekânı olduğunu belirterek, Yenişehir Belediyesi’nin Eş Başkanlarına, tüm çalışanlarına ve hizmet binasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Kışanak, yeni hizmet binasıyla halkın taleplerinin de artacağına dikkat çekerek, “Yenişehir Belediyesi çalışanları, bu beklentileri karşılayabilmeleri için daha büyük performansla çalışarak kentimize hizmet üretecektir. Yolumuz açık olsun” dedi. DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ise, demokrasinin geliştirilmesinde yerel yönetimlerin büyük bir önemi olduğunu vurgulayarak, belediyelere yönelik baskılara dikkat çekti.

DEMİRTAŞ: DEMOKRASİYİ İNŞA EDECEĞİZ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, önemli olan bu binaların içini demokrasiyle doldurmak olduğunu belirterek, “Demokrasi kendi dışında arayacağın bir şey değildir, kendi içinde arayacağın yaşam tarzıdır, kültürdür. Parti yöneticileri, belediye başkanları başta olmak üzere kendimizden başlayarak demokrasiyi inşa edeceğiz, bu binalarda ona hizmet ettiği ölçüde anlamlı olur” dedi.

 

Konuşmaların ardından Yenişehir Belediyesi hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter