diyarbakır epilasyon diyarbakır epilasyon merkezi

logo

R

Ünal: ‘’Bütün mesele kardeş edebiyatından ibaret değil’’

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Bütün meselenin bir kardeş edebiyatından ibaret olmadığını, bunun bir de hukuku olduğunu ve bu hukukun inşa edilmesi gerektiğini unutmaz bilincimizde dipdiri tutarsak, o zaman ramazanın ruhuna uygun davranmış oluruz” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’da bulunan Ünal, partisince bir otelde düzenlenen iftar programında sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Ünal, Ramazan ayının bu topraklarda yüzyıllardan beri kardeşliğin simgesi olduğunu belirterek, Ramazanın kalplerini kardeş kılmaya vesile olmasını diledi. Şu an en çok ihtiyaç duyulan şeyin, muhabbet ve uhuvvet olduğunu dile getiren Ünal, “Ayet-i kerimenin emrettiği gibi düşüncemizin fikrimizin yanına eylemimizi koyabilmektir. Bu ramazanın buna vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ünal, “Bizler Diyarbakır’ı ayrı görmeye, Maraş’ı ayrı görmeye, hukuki ve siyasi olarak inşa edilmiş içi boşaltılmış bir etnik kimlikten ibaret hale getirilmiş kimlikler üzerinden kendimizi Kürt-Türk diye ayrıştırmaya başlarsak, Kürt kimliğinin ve Türk kimliğinin tarihsel ve sosyolojik arka planını göz ardı edersek, Ramazanın bizi kardeş kılmasını göz ardı edersek ama bu kardeşliğimizin de bir hukuku olduğunu gözardı edersek ve bütün meselenin bir kardeş edebiyatından ibaret olmadığını bunun bir de hukuku olduğunu ve bu hukukun inşa edilmesi gerektiğini unutmaz ve bilincimizde dipdiri tutarsak o zaman ramazanın ruhuna uygun davranmış oluruz. Hakikatin, hakkaniyetin adaletin eşit olmanın hak huzurunda kardeş olmanın sırrına ereriz diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Sait Bayram

Yazar Sait Bayram

Tarafsız objektif ilkeli yayıncılığın adresi...haberdiyarbakir.gen.tr

SENDE YORUM YAZ