Diyarbakır haber, haber Diyarbakır, Diyarbakır haberleri
Son güncellenme :18.03.2014 0:53

Anasayfa > Tüm Haberler, Türkiye > Şırnak’ta Nevruz kutlamalarında bir kişi hayatını kaybetti

18.03.2014 Sal, 0:53

Tweet

’ın ilçesindeki kutlamalarında 25 yaşındaki bir kişinin pompalı tüfekle havaya açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Nevruz kutlamaları sırasında 25 yaşındaki Garip Taşkın hayatını kaybetti. Taşkın’ın kutlamalar esnasında bir kişinin pompalı tüfekle havaya açtığı ateş sonucu, vücuduna isabet eden saçmalardan dolayı yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Cizre’nin , , ve mahallelerinde Nevruz etkinliği için toplanan vatandaşlar ateş yakarak kutlama yapmaya başladı. 

Yafes Mahallesindeki kutlamalar sırasında 25 yaşındaki Garip Taşkın yaşamını yitirdi. Taşkın’ın henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin pompalı tüfekle havaya ateş açtığı sırada etrafa saçılan saçmaların vücuduna isabet etmesi sonucu öldüğü ileri sürüldü.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Taşkın’ın cesedi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Olayın ardından hastaneye gelen HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Taşkın’ın ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

Bu arada ilçe merkezinde izinsiz gösteri yapmak isteyen bazı gruplara polis, tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler ara sokaklara dağıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

ilahi
ilahi indir
ilahi dinle
ilahiler
kürtçe ilahiler
menzil ilahileri