Dolar : Alış : 2.8545 / Satış : 2.8597
Euro : Alış : 3.2161 / Satış : 3.2219
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Peygamber Sevdalılarından sert tepki!

Tweet
11 Mart 2016 - 211 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Peygamber Sevdalılarından sert tepki!

Peygamber Sevdalıları Platformu, Özgür Gündem Gazetesi’nin dünkü sayısında Hz. Muhammed’e hakaret içerikli karikatür yayınlamasına sert tepki gösterdi.

Özgür Gündem Gazetesi’nin Hz. Muhammed’e hakarete içerikli karikatür yayınlamasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Peygamber Sevdalıları Platformu, yayımladığı basın açıklamasıyla söz konusu gazeteyi lanetlerken, halkı da bu hakarete tepki vermeye çağırdı.

BU HAKARETTTİR

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yayımlanan açıklamada, “Her fırsatta kinlerini açığa vurmaktan çekinmeyen bu melun zihniyet sahipleri son olarak Özgür Gündem adlı gazetede, Peygamber Efendimizin (sav) “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadis-i şerifine atıfta bulunarak terbiyesizlik yapma hadsizliğinde bulundular. Halil İncesu adlı karikatüristin çizimiyle yapmış olduğu bu hakaretin, Fransa’da Charlie Hebdo dergisinin Efendimize yaptığı hakaretten aşağı kalır yanı yoktur.” denildi.

İSLAM’IN KUTSALLIĞINA HAKARETLER YAPILIYOR

PKK türevi olan kuruluşların dünden bugüne İslam’ın kutsallarına yaptıkları hakaretlerin hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Malum zihniyetin bilinçaltındaki İslam karşıtlığının tezahürüne değişik zamanlarda tüm kamuoyu şahittir. Ekim 2015’te ’ın DBP’li Yenişehir Belediye Başkanlığı’na bağlı Kadın Politikaları Müdürlüğü, billboardlara Peygamber’e hakaret içerikli Charlie Hebdo karikatürleri asmıştır. Yine hatırlanacağı üzere bu zihniyet, Silopi ve gibi bazı yerlerde çarşaflı kadınları zincirleyip tesettüre hakaret etmişti. Van’ın İpekyolu Belediyesi de “EM NE EMANET İN, EM JİN İN” pankartını asarak Hz. Muhammed’in “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” hadisini hedef almıştı.”

Yapılanın İslam’ın kutsallarına hakaret ve saldırı olduğunun altının çizildiği açıklamada, “Ahlaksız grup ve kişilerle geliştirdikleri ilişki ve ittifaklar sonucu zihinsel ve ahlaksal bir çürüme içerisinde olan bu zihniyet, bir yandan Müslüman Kürt Halkını kandırmak amacıyla din kisvesi altında faaliyet ve etkinlikler yaparken diğer yandan da İslami değer ve mukaddesatlar hakaret etmekten geri durmamaktadır. Dini değer ve kutsallara, hele hele Yüce Rabbimizin dünya ve ahiret saadetimiz için bize rahmet olarak gönderdiği Hz. Muhammed (sav)’e hakaret etmek ne sanatsal faaliyet ve ne de düşünce özgürlüğüdür. Bu açıkça İslam ve Peygamber düşmanlığıdır. Bu, Avrupa ve Amerika’da Müslümanlara yönelik olarak gitgide yaygınlık kazanan ‘İslamofobi’nin yerli versiyonudur. Bunu yapanlar aynı zamanda nefret suçu işlemektedirler.” ifadeleri kullanıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter