Dolar : Alış : 2.9517 / Satış : 2.957
Euro : Alış : 3.296 / Satış : 3.3019
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir18°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6340 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PAK ve PSK’den HAKPAR’a ziyaret

Tweet
14 Şubat 2016 - 115 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»PAK ve PSK’den HAKPAR’a ziyaret

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik ve PSK Genel Sekreteri Mesut Tek birlikte HAKPAR Genel  Merkezi’ni ziyaret etti. Mesut Tek, Mustafa Özçelik ve Recai Gören’den oluşan heyet, Azadi Hareketi, ÖSP, PAK, PAKURD, PDK-BAKUR ve PSK’yi  temsilen bu ziyareti gerçekleştirdiler.

Heyet, HAKPAR Genel Başkan Vekili  Necati Bayram ve Genel Başkan Yardımcıları Arif Sevinç, Latif Epözdemir, Derviş Korkmaz, Hasan Şeşeoğulları tarafından karşılandı. Heyet adına konuşan Mustafa Özçelik, Diyarbakır’da 6-7 Şubat 2016 tarihinde konferans düzenleyen 6 parti ve hareket adına bu görüşmeye geldiklerini belirtti. Temmuz 2015’te PKK ve Türk Devleti arasında tekrar başlayan çatışmaların ardından ortak tutum geliştirmek amacıyla, 6 parti ve hareketin bir araya geldiğini, HAKPAR ve PDKT’nin de bu işbirliği sürecine davet edilmelerine rağmen henüz bir katılımın gerçekleşmediğini belirten Mustafa Özçelik, bu ziyaretin esas amacının HAKPAR’ın da bu işbirliği sürecine katılmasını yeniden önermek olduğunu  söyledi. Mesut Tek de, Mustafa Özçelik’in açıklamalarını pekiştiren bir değerlendirmede bulundu.

HAK-PAR Başkan Vekili Necati Bayram ise, Kuruluşlarından bu yana birlik için çabaladıklarına değinerek, ‘’Çeşitli güç birlikleri içinde olduk. Sizin ve Kürt halkının yararına olan bütün çalışmaları izliyor ve önemsiyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Bu gün PKK dışında kalan kesimler temel politikalar ve asgari talepleri açısından bir birine yakındırlar. Birlik yapmaları önünde engel olmadığını düşünüyoruz. Birlik önündeki temel problemin subjektif ve bireysel tutumlar olduğunu gözlemliyoruz. İyi planlanmamış birlik çalışmaları her kritik süreçte ardından bir enkaz bırakarak olumsuz, moral bozucu bir dağınıklıkla sonuçlanmaktadır. Ne yazık ki bu gün de istikrarlı, sürdürülebilir bir birlik için henüz koşullar ve bileşenler olgunlaşmamıştır’’ dedi.

Görüşme,  geçmişteki ittifak ve birlik süreçlerinin karşılıklı görüş alışverişiyle değerlendirildiği bir atmosferde son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter