Dolar : Alış : 2.9558 / Satış : 2.9611
Euro : Alış : 3.2954 / Satış : 3.3014
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 10154 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özgür-Der: “Coğrafyamız acımasız şiddete esir edilemez!”

Tweet
11 Ağustos 2016 - 84 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Özgür-Der: “Coğrafyamız acımasız şiddete esir edilemez!”

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, PKK’nin Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur İlçesi’ndeki bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıyı kınadı. Özgür-Der Başkanı Süleyman Nazlıcan,  yaptığı yazılı açıklamada, Bölgede sürdürülen kör savaşın artık hiçbir hedefi kalmadığına işaret ederek “Bu savaşı Kürtler adına yaptığını söyleyen PKK kontrolden çıkmış ve şiddeti şehirlere taşıyarak hiçbir şekilde kabul edilmeyecek kanlı eylemlere başvurmaktadır. Yaklaşık bir yıldır savaşı şehirlere taşıyan Pkk bu süre zarfında bombalı araçlarla onlarca saldırı gerçekleştirdi.  12 Mayıs Baqews katliamından tutun da dün gerçekleştirilen Sur ve Mardin katliamları bu kör şiddetin en acımasız örnekleridir. Bu saldırılar Kürtleri esir almaya yönelik saldırılardır. Bunu yapanları lanetliyoruz” diye konuştu.

SİVİL ÖLÜMLERE SESSİZ KALINAMAZ!

Düne kadar devletin kontrolden çıkmış şiddet politikalarına sert kınamalar yapanların bugün PKK’nın kör savaşına sessiz kalmalarının düşündürücü olduğunu ifade eden Nazlıcan, “Oysaki insan haklarını ihlal eden kim olursa olsun telin edilmeli ve sorumluları bulunup hesap sorulmalıdır. Ama görünen o ki, birileri Pkk şiddetini meşru gösterme adına suskunluğu tercih etmektedir.  Ne yazık ki geçmişten hatırladığımız faili meçhuller şimdi faili malumlara dönüşerek Kürtlerin kanını akıtmaya devam etmektedir. Ama kimse bu katliamları yapanları yargılamaya ve hesap sormaya yanaşmamaktadır. Dün Kürtler adına insan hakları mahkemelerinde açılan binlerce davaya sahiplik edenlerin şimdi Kürtlerin ölümleri karşısında kör sağır kesilmeleri neyle izah edilebilir. Kuşkusuz bunun hiçbir izahı yoktur. Zulüm zulümdür ve kim adına yapılırsa yapılsın zulme karşı çıkmak insanlığın ortak vazifesidir. Ama eğer bu savaşta birilerini kayırma ve görmemezlikten gelme gibi bir gaflet tavrı içinde olunuyorsa demek ki artık ölümler politik malzeme haline gelmiş demektir. Bu da insanlık adına utanç verici bir durumdur ve bu tavır içinde olanları da lanetliyoruz” diye konuştu.

KÜRTLERİN YAKASINDAN DÜŞÜN!

Nazlıcan, “Artık Kürtlerin yakasından düşün ve Kürtlerin geleceğini çalmaktan vazgeçin!” diyerek, şunları söyledi: “Çünkü bu şekilde Kürtlere daha çok zarar veriyor ve gelecek adına umutlarımızı yok ediyorsunuz. Eğer vicdanınız körelmediyse biraz özeleştiri yapar bu halkın taleplerine saygı duyar ve şiddet yerine meşru siyaset kanallarını kullanmayı denersiniz. Ama bu halk sizin umurunuzda değil ve amaç sadece PKK’nin taleplerini dayatmaktır diyorsanız; şüphesiz yaptığınız zulümlerden dolayı mazlumların bedduası sizi bulacak ve aynı akıbete uğrayacaksınız”

(haberdiyarbakir.gen.tr)

84 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter