Diyarbakır haber, haber Diyarbakır, Diyarbakır haberleri
Son güncellenme :17.10.2013 23:46

Anasayfa > Gündem, Tüm Haberler, Türkiye, Video Galeri > Nihat Hatipoğlu: Aday Olsam Kazanırım ‘Ama’ !

17.10.2013 Per, 23:46

Tweet

Prof. Dr. , “Eğer adaylığımı açıklarsam eminim sonuç alırım.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, A Haber’de Bayram Özel Programı’nda ’un gündeme dair sorularını içtenlikle yanıtladı.

“BANA KAPILAR KAPATILDI”

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Dini hassasiyetleri olan televizyonların kapıları bana kapatılmıştır” diyen Hatipoğlu, Türkiye’de katı bir cemaatçilik anlayışının olduğunu ifade ederek, “Cemaatleri eleştirip birbirine düşman göstermek büyük ve tutması mümkün olmayan bir hatadır. Ama bir üst kimlik ve imanı şuur lazım. O şuur cemaatler üstü olmalıdır” dedi.

“BANA ADAY OLMADIĞIM İÇİN KIZIYORLAR”

Siyasetten her zaman kaçtığını da dile getiren Hatipoğlu; “aday olsam, sonuç alırım” dedi. Hatipoğlu, adaylıkla ilgili olarak “Bugün eğer isterseniz bir yerde belediye başkanı da olursunuz bir yerde, milletvekili de olursunuz, ilerde bakan da olursunuz. Bunlar olabilir şeylerdir. Ben hep şunu hesap ettim bugüne kadar; Bunlara geldiğimde de çok iyi sonuçlar alacağıma da inanıyorum, çünkü çalışkanım tuttuğum şeyi kopartırım sonuna kadar da götürüm. Kitlemi de çok iyi tanıyorum. Mesela ’da havaalanında bile insanlar niye aday olmuyorsun diye kızıyorlar.

“ÇOKTAN MÜRACAAT ETMİŞ OLURDUM”

Aday olduğumda sonuç alacağımı biliyorum. Biliyorum çünkü şehre gidip geliyorum, insanlarla görüşüyorum. Diğer partilerin adaylarının ailelerinin bile bana oy vereceğini biliyorum. Bildiğim şeyler var çünkü. Geleceği Allah bilir, ama aday değilim. Aday olsaydım çoktan müracaat etmiş olurdum” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

ilahi
ilahi indir
ilahi dinle
ilahiler
kürtçe ilahiler
menzil ilahileri