Dolar : Alış : 2.9926 / Satış : 2.9980
Euro : Alış : 3.3501 / Satış : 3.3562
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9984 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Birlik ve beraberlik yemeği

Tweet
31 Temmuz 2016 - 748 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Milli Birlik ve beraberlik yemeği

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Ziya Talay, 15. gününe giren demokrasi nöbetinde 4 bin kişiye yemek dağıttı. Zafran Yemek fabrikası ve Burhan Çiçek’in de katkı sunduğu yemek dağıtımında konuşan Talay, Diyarbakır halkının ilk andan itibaren darbeye karşı duruşu ve Demokrasi nöbetinde gösterdiği onurlu duruş karşısında vicdani sorumluluğunun gereği birlik ve beraberlik adına Birlik ve beraberlik yemeğini organize ederek bir nebzede olsa katkıda bulunmaya çalıştığını söyledi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlayan ‘demokrasi Nöbeti’ 15. gününde de devam etti. Kamu kurum ve STK’lardan tarafından açılan ikram çadırlarında su ve benzeri ikramların sürdüğü Parkorman’daki demokrasi nöbetinde AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Yusuf Ziya Talay tarafından 4 bin kişilik yemek verildi. Zafran Yemek Fabrikası ve Burhan Çiçek’in de destek verdiği yemek dağıtımında nöbete katılan kadınlar ve erkeklerin tümü yemek ikramından yararlandı.

BİR GRUP AZINLIK BOZGUNA UĞRATILMIŞTIR

Yemek dağıtımıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Yusuf Ziya Talay, 15 Temmuz akşamında Türkiye halkı demokrasinin ve Hükümetin yanında yer alarak Vatanına ve Bayrağına sahip çıktığını vurgulayarak, “Türkiye’nin huzuruna, birlik ve beraberliğine kasteden bir grup azınlık, Büyük Türkiye Halkının şaha kalkmasıyla büyük hayal kırıklığına ve bozguna uğramıştır. Diyarbakır İlimizde ve Tüm Türkiye’de halk dik duran Başkomutanımız ve Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Vatanına sahip çıktığı zaman mucizeler meydana getirerek ülkenin istikrarını ve güvenliğini sağlamıştır” dedi.

DİYARBAKIR HALKI VATANINA SAHİP ÇIKTI

Başkomutan ve seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkın çağrısıyla Diyarbakır halkı sokaklara döküldüğünü, vatanına sahip çıktığını ve Demokrasi nöbetine başladığını vurgulayan Talay, “Milletimize ve milli iradeye kast eden bu alçak vatan hainlerini en şiddetli bir şekilde lanetliyor, yüce Türk adaletinin bu hainlere hakkettiği cezayı vereceğine gönülden inanıyorum. Diyarbakır Halkının İlk andan itibaren Darbeye karşı duruşu ve Demokrasi nöbetinde göstermiş olduğu onurlu duruş karşısında vicdani sorumluluğum gereği birlik ve beraberliğimiz adına Bu akşamki Birlik ve beraberlik yemeğini organize ederek bir nebzede olsa katkıda bulunmaya çalışmaktayım. Türkiye’nin huzuruna, birlik ve beraberliğine kasteden bir grup azınlığın yapmış olduğu saldırılarda, ülkemiz ve demokrasimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diler, gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Cenabı Allah Diyarbakır İlimizi ve Cennet Ülkemiz Türkiye’yi ile İslam Coğrafyası’nı her türlü kaza, bela ve musibetten korusun” diye konuştu.  (haberdiyarbakir.gen.tr)

628 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
↑ Back To Top ↑