Dolar : Alış : 2.8846 / Satış : 2.8898
Euro : Alış : 3.2044 / Satış : 3.2102
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9682 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lice’ye ses olun!

Tweet
30 Haziran 2016 - 451 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Lice’ye ses olun!

HDP, DBP, DTK ve KJA öncülüğünde “Lice’ye ses ver” şiarıyla Diyarbakır Koşuyolu Parkı’nda başlatılan nöbet eylemine halk büyük ilgi gösterdi. DİHA’da yer alan habere göre, nöbet eylemine katılan yurttaşlar, Licê’ye ses olmak, yasağı kırmak için herkesi direnmeye çağırdı. “Lice köylerinde yaşayan insanların yoğun saldırı ve baskı altında olduğunu” savunan Süleyman Demir, doğa, hayvan ve bir bütünen ekolojik yapıya dönük büyük bir tahribatın yapıldığını söyledi. “Saldırının halkı sindirmek için yapıldığını” ileri süren Demir, dağlar, “ovalar, yaşam alanları bombalanıp ormanlar yakılırken, buna seyirci kalınamayacağını” vurguladı. Demir, Diyarbakır halkının Lice’ye sahip çıkacağını ve yanında yer alacağını vurguladı.

“DİYARBAKIR’DAN LİCE’YE SES OLACAĞIZ”

“90’lı yıllarda Lice’nin direnişini, iradesini kıramayan devletin bugünlerde bir kez daha Lice’ye saldırdığını” iddia eden Arzu Karaman, o günlerde olduğu gibi bu gün de direnişin hat safhada olduğunu söyledi. L”ice’de doğaya, ekolojiye, insanlığa dönük bir saldırı olduğunu” savunan Karaman, “Lice’ye sahip çıkmak insani bir görevdir. Amed’ten Licê’ye ses vereceğiz. Direnişlerinin yanında yer alacağız” dedi.

“LİCE HALKIYLA BERABER DİRENELİM”

Bölgede yaşananların 90’lı yılları aşan bir durum olduğunun altını çizen Doğan Hatun da devletin, “Şehirlerde temizlik yaptık şimdi sıra kırsalda” mesajını Lice üzerinden vermek istediğini iddia etti. Hatun, 90’lı yıllarda bölgede katliamlar yapanların bugün bir kez daha Lice’de ortaya çıktığını, JİTEM’in yöntemleriyle insanların tehdit edildiğini, köylerin boşaltıldığına ileri, sürdü. Hatun, tüm bunlara rağmen ne Lice halkı ne de bölge halkının bunlara kanmayıp direndiğini söyledi.

“DİRENMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK”

Hatun, “Direnmekten başka şansımız yok. Herkes gelsin Licê’nin sesine ses olsun. Tüm saldırıları Licê halkıyla direnerek boşa çıkarabiliriz. Tüm halkı direnişe davet ediyorum. Zorlu bir süreci hep birlikte aşacağız. Geri adım atmayacağımızı bilenler bize çok şiddetli saldırıyor” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
↑ Back To Top ↑