Dolar : Alış : 2.9768 / Satış : 2.9821
Euro : Alış : 3.3397 / Satış : 3.3457
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 8698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstismarcı öğretmen görevde!

Tweet
16 Mayıs 2016 - 926 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»İstismarcı öğretmen görevde!

’da bir lisede okulun bodrumunda matematik öğretmeninin cinsel istismarına maruz kaldığını iddia eden öğrenci, olayı rehber öğretmenine anlatınca soruşturma başlatıldı. Öğrenci ve olayın tanığı arkadaşı yaşananları bir bir anlattı. Öğretmen de olayı doğruladı, ancak yaptıklarının cinsel istismar olmadığını savundu. Soruşturma devam etmesine rağmen öğretmen ne görevden alındı ne de tutuklandı.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesindeki Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Zübeyir Ö. isimli öğretmenin, bir kadın öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. DİHA’da yer alan habere göre, iddia edilen olay 23 Şubat’ta 17 yaşındaki kız öğrencinin, başından geçenleri rehber öğretmenine anlatması üzerine ortaya çıktı. Çekindiği ve korktuğu için uzun süre cinsel istismar olayını kimseye anlatamayan öğrencinin anlatımları üzerine olay polise intikal etti. Polisin savcılık talimatıyla aldığı ifadenin ardından Zübeyir Ö. serbest bırakıldı. Skandalın başka bir boyutu ise söz konusu öğretmenin daha önce görev yaptığı Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde de cinsel istismarda bulunduğuydu. Ancak Zübeyir Ö. bu soruşturmadan da herhangi bir yaptırıma uğramadı.

“ZÜBEYİR Ö. BODRUMA İNDİ…”

Öğretmeni Zübeyir Ö.’nin cinsel istismara maruz kalan öğrenci, Çocuk İzleme Merkezi’ndeki (ÇİM) ifadesinde başından geçenleri şöyle anlattı: “Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisiyim. Okulun birinci döneminde dersler başladıktan 3-4 ay sonra arkadaşım ile okulun bodrum katına sigara içmek için indim. Bu esnada matematik öğretmeni Zübeyir Ö. aşağı indi. Arkadaşım bu sırada saklandı. Ben ise kaçamadım. Zübeyir Ö. ‘Sen burada sigara mı içiyorsun?’ diyerek üzerimi aramaya başladı. Ben kurtulmaya çalıştım ama bırakmadı beni.”  İfade tutanağında cinsel istismarın tanığı öğrenci ise arkadaşının anlattığı olayı birebir gördüğünü söyledi. Olaya tanık öğrenci rehberlik öğretmenine, “Benim sigara içmem herkesin ağzına sakız olmuş ama arkadaşım tacize uğruyor, fakat kimse konuşmuyor” demesi üzerine rehberlik öğretmeninin olayı açığa çıkardığını anlattı.

ÖĞRETMENE GÖRE YAPTIĞI TACİZ DEĞİL!

Öğretmen Zübeyir Ö. ise ifadesinde 8 aydır Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yaptığını belirterek, daha önce de öğretmenlik yaptığı Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde cinsel istismar suçundan soruşturma geçirdiğini söyledi. Öğretmen Zübeyir Ö., ifadesinin devamında öğrencilerin bodrum katına sigara içmek için girdiğini gördüğünü belirterek, öğrencileri ikaz etmek için bodruma girdiğini ve söz konusu iddiaların aksine öğrencileri ikaz ettiğini öne sürdü. Zübeyir Ö.’nün bahsi geçen olayı 3 öğretmene anlattığını iddia etmesine rağmen ifadeleri alınan her 3 öğretmen de böyle bir olaydan haberdar olmadıklarını söyledi. Zübeyir Ö.’nin 2014 yılında öğretmenlik yaptığı okuldaki cinsel istismar davası basına yansımıştı. Çıkan haberlerde olayın üstünün okul müdürü S.T. tarafından örtüldüğü iddia edilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sabri tekidi
16 Mayıs 2016 - 20:48

Öğretmen AKP li olsaydı yada olay dini bir vakıf ta olsaydı solcular hemen yaygara yi basarlardi

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter