Dolar : Alış : 2.9533 / Satış : 2.9587
Euro : Alış : 3.3331 / Satış : 3.3391
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 10258 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayalleri yıkılan ‘öğretmen’ adayı Fetö’ye dava açtı

Tweet
18 Ağustos 2016 - 47 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Hayalleri yıkılan ‘öğretmen’ adayı Fetö’ye dava açtı

Ergani ilçesinde oturan ve 2003 yılında Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulundan mezun olan Zülküf Güneş, Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmesine rağmen yerleştirilmemesinden sorumlu tuttuğu Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde oturan ve 2003 yılında Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulundan mezun olan Zülküf Güneş, Kamu Personeli Seçme Sınavına ( KPSS) girmesine rağmen yerleştirilmemesinden sorumlu tuttuğu Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Güneş, Ergani Adliyesinde savcılığa yaptığı suç duyurusunda, sınavlarda soruları çalma, evrakta sahtekarlık, soruları çalarak kopya çekilmesini sağlama ve bu yolla adayları mağdur ettiği için FETÖ üyeleri hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda 2003 yılında mezunu olduğunu, KPSS’ye 2003 yılından beri girdiğini anlatan Güneş, bazı yıllarda küçük farklarla atanamadığını bildirdi. Son yıllarda ortaya çıkan ve çok eski yıllardan beri olduğu yönünde ciddi deliller olan KPSS’de kopya çekildiği, soruların çalındığı, önceden soruların dağıtıldığı yönündeki iddialar üzerine suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Güneş, bu sınavlarda kopya çeken ve soruları önceden dağıtan, aracılık eden kişi ve gruplardan şikayetçi olduğunu kaydetti.

Son yıllarda gündeme gelen ve FETÖ/PDY olarak bilinen silahlı terör örgütünün bu kopya işini yaptığı, soruları çalarak kendine yakın kişilere bu soruları verdiği yönünde ciddi delillerin bulunduğunu bildiren Güneş, ciddi delillerden çok bu işin bir gerçek olduğunun ortaya çıktığını, gerek FETÖ/PDY olarak bilinen bu örgütün başındaki kişi olan Fetullah Gülen gerekse bu soruların çalınmasına yardımcı olan, bu soruları çaldıran ve dağıtan kamu kurumlarındaki yönetici ve personel konumunda olan ilgili örgütün uzantılarından da şikayetçi olduğunu vurguladı.

Güneş, suç duyurusunda şu ifadeleri kullandı: “Belki de bu örgütün kopya işini yaparak soruları dağıtması nedeniyle oluşan haksız rekabet sonucu atanamadım. Aksi durumda atanabilirdim. Şu an baba mesleği olan kasaplık işiyle uğraşıyorum. Çok şükür işim var. Ancak yıllarca mağdur edildim. Asıl mesleğim olan beden eğitimi öğretmenliğini yapmak istemiştim. Tüm hayallerim yıkıldı. Üniversiteden mezun olurken, memlekete faydalı iyi sporcular yetiştirmek gayesiyle öğretmen olmak istiyordum. Ancak bu kopya işiyle tüm hayallerim engellendi. Anılan nedenlerle şüphelilerden şikayetçi ve davacıyım. Cezalandırılmalarını talep ediyorum.” (Ekrem SENVAR’ın Özel Haberi) 

44 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter