Dolar : Alış : 2.9658 / Satış : 2.9711
Euro : Alış : 3.293 / Satış : 3.2989
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6404 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Haber Nöbeti’nin Üçüncü Grubu Diyarbakır’da

Tweet
17 Şubat 2016 - 24 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Haber Nöbeti’nin Üçüncü Grubu Diyarbakır’da

Gazeteciler Arzu Demir, Ceyda Karan, Cihangir Balkır, Demet Yılan, Gökhan Biçici, Hayko Bağdat, Mehveş Evin, Metin Cihan ve Semra Çelebi Haber Nöbeti için Diyarbakır’da. “Gerçeğin peşindeyiz, meslektaşlarımızın yanındayız” diyerek bölgede haber nöbeti başlayan gazetecilerin üçüncü ekibi Diyarbakır’a geldi.

Dünden itibaren Diyarbakır’da olan üçüncü ekipte şu gazeteciler yer alıyor: “ETHA ve ANF’den Arzu Demir, Cumhuriyet’ten Ceyda Karan Zete’den Cihangir Balkır, Sendika.org’dan Demet Yılan, Dokuz8haber’den Gökhan Biçici, Diken’den Hayko Bağdat ve Mehveş Evin, İleri Haber’den Metin Cihan ile Özgür Radyo’dan Semra Çelebi.”

Gazeteciler, sokağa çıkma yasaklarının olduğu illerde zor koşullar altında görev yapan meslektaşlarıyla dayanışmak için 3 Şubat’tan beri Diyarbakır, Mardin, Şırnak’ta haber nöbeti tutuyor. Haber Nöbeti’ne daha önce Cumhuriyet’ten Ayşe Yıldırım ve Pınar Öğünç, Haberdar’dan Celal Başlangıç ve Said Sefa, Evrensel’den Ceren Sözeri ve Fatih Polat, Özgür Düşünce’den Ergun Babahan, bağımsız gazeteci Evrim Kurdoğlu, ETHA’dan Önder Öner,  Diken’den Tunca Öğreten, serbest gazeteci Tuğba Tekerek, bianet’ten Elif Akgül, sol haber’den Mesut Balcı, BirGün’den Zeynep Yüncüler, gazeteci Fehim Işık ve Agos’tan Yetvart Danzikyan da destek vermişti.

 NELER YAPILIYOR?

Gazeteciler Diyarbakır’da meslektaşlarına destek verecek, haber yapacak. Haberler gazetecilerİn kendi çalıştıkları yerlerin yanı sıra Haber Nöbeti’nin blogunda da yer alacak. Haber Nöbeti ile ilgili gelişmeleri Twitter adresinden takip edebilirsiniz. Haber Nöbeti sırasında koordinasyon bölgedeki gazeteci örgütleri üzerinden sağlanacak. Nöbet bir dayanışma eylemi olduğu için yereldeki gazetecilerle temas halinde hareket edilecek. Haber Nöbeti’ne hem muhabirlik hem de editörlük yaparak destek olunabilir. Nöbete katılmak isteyenler uygun oldukları tarihleri ve katılma sürelerini kendi belirleyecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter