14 Ekim 2015
50 defa okundu

GÜNSİAD suskunluğunu ‘Ankara’ için bozdu!

Uzun süreden bu yana herhangi bir faaliyette bulunmayan Bölgenin ilk işveren Derneği olan Güneydoğu Sanayici İşadamları Derneği (GÜNSİAD), Ankara’da meydana gelen bombalı saldırı ile ilgili suskunluğunu bozarak, yazılı bir açıklama yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Odabaşı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ankara da tüm insani değerlere yapılan vahşi ve insani olmayan saldırıyı kınadıkları belirtildi.

HİÇ BİR ŞEY İNSAN YAŞAMINDAN DEĞERLİ OLAMAZ

“Hiçbir şey insan yaşamından daha değerli olamaz” denilen açıklamada, şunlar ifade edildi: “Yaşama hakkı her inançta, her düşüncede kutsaldır. Yaşama kastedenler her kim olursa olsunlar tüm insani değerlere saldırmış olurlar. GÜNSİAD olarak, Ankara Emek-Barış ve Demokrasi mitingine yönelik, birçok insanımızın yaşamını yitirdiği ve yüzlerce insanımızın yaralandığı insanlık dışı saldırıyı, insan olmanın tüm değerlerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Bu insan olmanın gereği olarak şiddetle kınıyoruz. Faillerini ve zihniyetlerini lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

FAİLLER BİRAN ÖNCE AÇIKLANMALI

GÜNSAİD olarak, insan olma adına, demokrasi ve barış adına, bu menfur olayın failleri her kim olursa olsunlar, bulunup adalet önüne çıkarılıp hak ettikleri ceza verilmedikçe, toplumsal vicdanın rahatlamayacağını belirtmek istiyoruz. İnsani olmayan, vahşi saldırı için söylenecek tek şey adalet olmalıdır. Failler bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesi toplumsal vicdani rahatlatacak tek seçenektir” (Sait BAYRAM)

SENDE YORUM YAZ