27 Eylül 2015
317 defa okundu

Elif’i öldürüldü anne ve diğer çocukları da ağır yaralı

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Bismil’de asker ve polisler tarafından Avaşin Mahallesi’ne yönelik gerçekleştirilen saldırıda bir eve bomba isabet etti. Saldırıda evde bulunan bir çocuk yaşamını yitirirken anne ve aynı aileden 4 çocuk da yaralandı. Annenin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Jinha Haber Ajansının haberine göre; Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde ilan edilen “sokağa çıkma yasağı” ardından asker ve polisler tarafından birçok mahalleye ateş açıldı. Ablukaya alınan Avaşin (Dumlupınar) Mahallesi’nde bir eve isabet eden bomba nedeniyle 8 yaşındaki Elif Şimşek hayatını kaybederken anne Bedia Şimşek (40) ile diğer çocukları 11 yaşındaki Avşin, 14 yaşındaki Pelda, 18 yaşındaki Ahmet ve 19 yaşındaki Mehmet de yaralandı. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken anne Bedia Şimşek’in durumunun ağır olduğu ve ameliyata alındığı belirtildi. Öte yandan çocuklarından Avşin, Pelda ve Ahmet’in de ameliyata alındığı Mehmet’in ise müşahede altına alındığı ifade edildi.

ANNE AĞIR YARALI ÇOCUKLAR AMELİYATA ALINDI

Olayın ardından hastaneye gelen yakınları ağıtlar yakarken, yakınlarından edinilen bilgilere göre Bedia Şimşek’in mahalleye yönelik polis saldırılarının ardından eşinin evde olmamasından dolayı çocuklarını alarak kaynının evine geçtiği bu sırada atılan bomba nedeniyle evin alt katında o sırada bulunan Bedia ve çocuklarının yaralandığı belirtildi. Yakınları şunları belirtti: “Eşi evde olmayan Bedia, çocuklarına bir şey olmasın diye kaynının evine getiriyor. O sırada polisler saldırıyor ve eve bomba isabet ediyor. Saldırıda Elif yaşamını yitiriyor. Bedia ve çocukları da şu anda ameliyatta.”(JİNHA)

SENDE YORUM YAZ