Dolar : Alış : 2.8554 / Satış : 2.8605
Euro : Alış : 3.2195 / Satış : 3.2253
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7163 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Elçi soruşturmasında yeni delil yok!

Tweet
07 Aralık 2015 - 104 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Elçi soruşturmasında yeni delil yok!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin soruşturmada dosyaya girmiş yeni bir delil bulunmadığını söyledi. Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma devam ediyor. Savcılık kaynakları soruşturma kapsamında elde edilen delillerin titizlikle incelendiğini, dosyanın en önemli delili sayılan Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı’ndaki mermi çekirdeği ile ilgili sonucun beklendiğini söyledi.

“SORUŞTURMANIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK NİTELİKTE DEĞİL”

Dosyaya yeni girmiş bir delilin bulunmadığını kaydeden savcılık, bugün medyaya yansıyan 2 dakikalık kamera görüntüsünün daha önceden de dosyada bulunduğunu belirtti. Görüntünün uzmanlar tarafından titizlikle incelendiğini kaydeden yetkililer, bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilen görüntünün soruşturmanın seyrini değiştirecek nitelikte olmadığını söyledi.

“GÖRÜNTÜLERDE VURULMA ANI YOK”

Görüntülerde Tahir Elçi’nin vurulma anının bulunmadığını kaydeden savcılık, Elçi’nin hangi silahtan çıkan mermi ile vurulduğunun bu görüntülerden tespit edilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

TÜM GÖZLER DEFORME OLMUŞ ÇEKİRDEKTE

Adli uzmanlar, dosyadaki en önemli delilin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da açıkladığı deforme olmuş mermi çekirdeği olduğunu belirterek, bu çekirdeğin Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak DNA eşleştirmesi sonuçlarının beklendiğini söyledi. DNA eşleştirmesi sonuçlarında mermi çekirdeği üzerinde Tahir Elçi’ye ait vücut sıvısı bulunması halinde olayın yüzde 99.99 oranında aydınlatılabileceğini kaydeden uzmanlar, dosyada bulunan görüntü kayıtlarından şu ana kadar vurulma anına ilişkin bir sonuç elde edilemediğini kaydetti.

BAŞSAVCI: SORUŞTURMA TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR

Tahir Elçi’nin ölümüne ilişkin soruşturmayı bizzat yürüten Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz da, dosyadaki tüm delillerin titizlikle incelendiğini vurguladı. Soruşturmanın uzman kişiler tarafından hiç bir şüpheye mahal verilmeyecek şekilde yürütüldüğünü ve kendisinin de çalışmalara bizzat katıldığını kaydeden Başsavcı Solmaz, dosyadaki en küçük ayrıntının bile farklı ihtimaller değerlendirilerek incelendiğini belirtti. Solmaz soruşturma ile ilgili bir gelişme olması durumunda, bunu kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter