11 Ekim 2015
111 defa okundu

Diyarbakır’da ses çıkarma eylemi!

Diyarbakır halkı, Ankara başta olmak üzere Türkiye ve Bölgenin bir çok yerinde yaşanan katliamları protesto etmek için ses çıkarma eylemi gerçekleştirdi. Ses çıkarma eylemleri sırasında yurttaşlar sık sık “Katil Erdoğan” ve “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganlarını attı.

Ankara başta olmak üzere Türkiye ve Kürdistan’ın bir çok yerinde yaşanan katliamları protesto eden Diyarbakır halkı, ses çıkarma eylemi gerçekleştirdi. Ses çıkarma eylemleri balkon ve pencerelerden demirlere vurarak ses çıkaran vatandaşlar, “Katil Erdoğan”, “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganları attı. Diyarbakır’ın birçok ilçesinde sokaklara, balkon ve camlarına çıkarak gürültü eylemi yapan vatandaşlara ise polis gaz bombaları ve plastik mermiler sıkarak eylemi bitirmeleri için hakaret etti. Vatandaşların ses çıkarma eylemine ise esnaflarda kepenk kapatarak destek verdi.

Öte yandan, Sento Caddesi Geterler Petrol ve Kuruçeşme mevkiinde bir araya gelen yüzlerce kişi Ankara gerçekleştiren patlamaları ve Sur’daki polis saldırılarını kınamak amacıyla yürüyüşe geçti. Kitleye polis tazyikli su, gaz bombası ve gerçek mermilerle saldırdı. Saldırıya karşılık veren gruplar ile özel harekât timleri ve polisler arasında çatışma çıktı. Saldırı sonucu ise bir gencin yaralandığı ileri sürüldü.

SENDE YORUM YAZ