Dolar : Alış : 2.9266 / Satış : 2.9318
Euro : Alış : 3.2444 / Satış : 3.2503
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9478 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çelen Rektör adaylığını açıkladı

Tweet
22 Haziran 2016 - 1.287 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Çelen Rektör adaylığını açıkladı

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen, DÜ Rektörlüğü için adaylığını açıkladı. Çelen, Yenişehir ilçesindeki bir kafede düzenlediği toplantıda, rektör seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri anlattı. Çelen, genelde üniversitenin, özeldeyse fakültelerin, enstitülerin, yüksekokulların, hastanenin, öğrencilerin, çalışanların ve öğretim üyelerinin çözüm bekleyen birçok sorunuyla ilgili beklentisi bulunduğunu söyledi.

PROBLEMLERİ ÇÖZMEK ADINA YOLA ÇIKTIM

Problemleri çözebilmek adına yola çıktığını dile getiren Çelen, şöyle konuştu: “Gelişmenin itici gücü ve temel öğesi insandır ve üniversite olarak üstün nitelikli insan kaynağımızın kendisini özgürce ifade edebildiği uygun çalışma ortamının sağlanması, sahip olduğumuz kurumsal potansiyelin açığa çıkması için ‘olmazsa olmaz’ ön koşuldur. Tüm projelerimizi yaşama geçirirken insan odaklı çalışarak, bizi farklı kılacak yaklaşımımızı da geliştirmiş olacağız. Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bu duygu ve düşüncelerle aday oldum.”

YAKIŞIR BİR SEÇİM DİLEDİ

Rektörlük seçimlerinin üniversiteye ve akademisyenlere yakışır bir şekilde geçmesini dileyen Çelen, akademik birimlerin fiziksel mekanların geliştirilmesi, yenileştirilmesi, mevcut inşaatların en kısa sürede tamamlanıp sahibi olan kurumlara teslim edilmesi, ek binaların yapılması, yol ve benzeri altyapı sorunlarının çözülmesinin gerçekleştirecekleri projeler arasında olduğunu dile getirdi.

PROJELERİNİ VE HEDEFLERİNİ ANLATTI

Çelen, konuşmasını şöyle tamamladı:”Öğretim üyelerinin bilimsel çalışmalarında gerekli teknik, altyapı, finansal destek ve ödül teşviğini sağlamak. Öğretim üyelerimizin özlük haklarına saygı göstererek, başta atama ve yükseltmeler olmak üzere hiçbir konuda ve hiçbir nedenle özlük haklarını ihlal etmemek. Fakültelerin sorunlarını ve çözümlerini ilgili öğretim üyeleriyle istişare ederek ortak çözüme ulaştırmak. Bu şekilde nitelikli, etki değeri yüksek, atıf alan araştırmaların sayısı arttırılarak üniversitemizin dünya üniversiteleri sıralamasındaki yeri üst basamaklara taşınacaktır. Hedefimiz, tabulardan uzak, özgür düşünen ve tartışabilen, araştırma faaliyetlerinde yer alarak bilimsel metodolojiyi öğrenmiş, ülkemiz sorunlarına duyarlı ve bu konularda kafa yoran vatandaşlar olarak öğrencilerimizi mezun etmek olacaktır.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter