Dolar : Alış : 2.9337 / Satış : 2.9389
Euro : Alış : 3.3124 / Satış : 3.3183
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 10281 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağlar HEM’in LYS-YGS başarısı

Tweet
23 Ağustos 2016 - 914 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Bağlar HEM’in LYS-YGS başarısı

Bağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan ücretsiz YGS-LYS Kurslarına katılan 210 lise mezunundan 109’ü Üniversitelerin en önemli bölümlerini kazanması sevindirdi. Bağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Umut Özekinci, açtıkları kursların kapatılan dershanelerin açığını kapattığını ifade ederek, önümüzdeki yıl aldıkları başarıyı katlamayı hedeflediklerini söyledi.

210 ÖĞRENCİDEN 109’Ü KAZANDI

Bağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Umut Özekinci, Geçen yıl Milli Eğitim bakanlığı dershanelerin kapatılması sürecinde mezun öğrencilere yönelik Üniversiteye hazırlık kurslarını halk eğitim merkezlerine devrettiğini hatırlatarak, “Halk eğitim Merkezi’ne 210 öğrenci başvurdu. Aslında daha fazla öğrenci başvurmuştu. İlimizde yaşanan terör olaylarından dolayı çocuklarımız kurslara devam edemediler. Sokağa çıkamadılar. HEM Binasında 210 öğrenciye eğitim-öğretim sunduk. Ekim ayında başlayan kursumuz Haziran ayında sona erdi. 210 öğrencimizden 109 öğrenci Üniversitelere yerleşti. Gönül isterdi ki hepsini yerleştirelim. Ama maalesef ilimizde yaşanan terör olaylar, insanları bu şekilde etkiliyor. 109 öğrencimiz bizi mutlu etti. İnşallah bu yıl yeniden LYS ve YGS kurslarına başlıyoruz. Kayıtlarımız 28 Eylül’e kadar devam edecek. 28 Eylül’den sonra derslere başlayacağız.

“BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ”           

Çıtayı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu yıl başarı yüzde 50’nin biraz üzerinde. Daha da fazla yapacağız. Burada İl Valiliğimiz, İl Milli Eğitim müdürlüğümüz, Bağlar İlçe Kaymakamlığımız, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tüm desteklerini bize sundular. Kapılarını çaldığımız zaman hiçbir zaman bize hayır cevabı vermediler. Olumsuz bir yanıt almadık. Sürekli bize yardımcı oldular. Bu başarıda onların katkısı da çok fazla. Onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl daha güzel işler yapacağız” dedi.

TERÖR OLAYLARI ÖĞRENCİ SAYISINI DÜŞÜRDÜ

Diyarbakır’da yaşanan terör olaylarının kursa katılım oranını düşürdüğüne işaret eden Ekinci, “Terör olayları olmasaydı Bağlar’daki okullarda da açılacaktı. Daha fazla çocuğumuza ulaşacaktık. Yalnız olaylardan dolayı sayı azaldığı için sadece HEM bünyesinde açtık. Bu yıl okullara da yayacağız. Çünkü Bakanlığımız, İl Valiliğimiz bütün ilkokulları Halk Eğitim Merkezlerine tahsis etmişler. Onları istediğimiz biçimde kullanabiliriz” diye konuştu.

KURSLAR, DERSHANELERİN AÇIĞINI KAPATTI

Özekinci, HEM Bünyesinde açılan kursların kapatılan dershanelerin açığını kapattığına değinerek, şöyle dedi: “İnsanlar kara kara düşünüyordu. İşte; ‘Çocuğumuz büyüdü, lise mezunu oldu. Dershaneye nasıl göndereceğim’ diyordu. Dershaneler kapatılınca bazı kişiler bunu tekrar etüd merkezleri kurarak, ranta çevirmeye çalıştılar. Bizler sonuçta devletin resmi kurumlarıyız. Devlet kontrolünde olan okullar. Bu çocuklar bize rahatlıkla gelebiliyor. Veliler rahatlıkla gönderebiliyor. O anlamda içleri rahat. Gece gündüz bizleri arayabiliyorlar. Herhangi bir ticari kaygı yok. Yani tamamen ücretsiz ve gönüllülük olduğu, görev ve sorumluluk olduğu için o anlamda başarı ister istemez daha da yükseliyor. Ama dediğim gibi İl Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, bu konuda çok hassas gerekli her türlü desteği veriyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Kaymakamımız bu anlamda eğitim ve öğretime çok düşkünler. Gereken her türlü desteği başta Halk Eğitim Merkezleri olmak üzere diğer örgün eğitim yapan okul müdürlerine veriyorlar.

TIP VE HUKUK FAKÜLTESİNİ KAZANANLAR VAR

Tıp, Diş hekimliği, Hukuk, Mimarlık ve Eğitim fakülteleri ile uluslar arası ilişkiler, kamu yönetimi gibi Üniversitelerin iyi bölümlerini kazanan öğrencilerimiz var. Çocuklarımızı ayrıca tebrik ediyorum”

(haberdiyarbakir.gen.tr- ÖZEL HABER)

828 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter