30 Kasım 2015
869 defa okundu

Anaokulu öğretmeni çıktı!

Diyarbakır’da önceki gün Sur’u kana bulayan saldırıda kameralara takılan YDGH’li Mahsum Gürkan’ın, okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin basın açıklaması yaparken 2 polisin şehit edilmesinden sonra, bölgede çıkan çatışmada ensesinden tek kurşunla vurularak ölmesiyle ilgili soruşturmada 4 müfettiş çalışmalarına başladı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında 3 başsavcı vekili ve 5 cumhuriyet savcısının yürüttüğü soruşturma için Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Bu arada saldırı sırasında kameralara takılan YDGH’li Mahsum Gürkan’ın, okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuduğu ortaya çıktı.

GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR

2 polis memurunun şehit olduğu olayda 2 PKK’linin bulunduğu taksinin şoförü gözaltına alınırken, sorgusunun sürdüğü belirtildi. Olay sırasında ateş eden polis memurları ile olaya tanık olan gazeteciler ile esnafın ifadeleri alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, gazetecilerin çektiği görüntüler ile bazı vatandaşların cep telefonları ile çektiği görüntülerin de incelendiğini söyledi. 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan 2 PKK’li ateş eden polislerin silahlarının da soruşturma kapsamında balistik incelemeye gönderildiği ve incelemenin sürdüğü öğrenildi.

YARALANMIŞ OLABİLİRLER(!)

Yetkililer, 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan YDG-H’li Mahsum Gürkan ile diğer teröristin polislerin açtığı ateş sırasında yaralanmış olabileceğini söyledi.

O GLOCK, ŞEYHMUZ’U DA ÖLDÜRMÜŞ

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’da PKK’lilerin kullandığı Glock marka tabancanın, 3 ay önce Yenişehir’de bir lokantada yemek yiyen polislerin tarandığı olayda da kullanıldığını açıkladı. 11 Eylül’de Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi’nde lokantada çorba içen polislere, PKK’lilerce düzenlenen saldırıda 2 polis yaralanmış, 21 yaşındaki garson Şeyhmus Tanış ile 66 yaşındaki Osman Saim Çetin adlı vatandaş hayatını kaybetmişti.

ÖĞRETMEN OLACAKMIŞ!

Olay sırasında görüntülere takılan teröristin YDG-H’li Mahsun Gürkan olduğu ortaya çıkmıştı. 2014’te Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği’ni kazanan Mahsum Gürkan bu yılın başında 2. sınıf için Dicle Üniversitesi’nin aynı bölümüne yatay geçiş yapmış. Sınıf arkadaşları Gürkan’ın derslere devamlılık göstermediğini ifade etti. Ancak geçen hafta derslere girdiği öğrenildi.

BEYAZ TOROS’TA ÖLENLE KUZEN ÇIKTI

27 Kasım cuma günü Bağlar’daki beyaz Toros’tan ateş açarak 3 polisi yaralayan PKK’lilerden Süleyman Yakışır öldürülmüştü. Vatan’dan Emre Eser’in haberine göre önceki gün Sur’da kaçarken görüntülenen Mahsum Gürkan ile Yakışır’ın kuzen oldukları öğrenildi.

DAYILARI PKK SORUMLUSU

İki kuzenin dayıları ise PKK’nin Botan Eyalet Sorumlusu Cudi kod isimli Mehmet Yakışır. PKK’nin 12 kişilik Karadeniz Açılım Grubu’nda bulunan Yakışır son dönemlerde Diyarbakır-Bingöl yolunda yapılan eylemleri organize eden isim olarak istihbarat raporlarına yansıdı. Cudi, Cesur ve Zaza kod isimlerini kullanan Bingöllü Yakışır’ın ayrıca 2009 yılında Diyarbakır’ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında zırhlı askeri araca yönelik 100 kilo patlayıcı ile saldırı düzenleyip 9 askeri şehit eden PKK’lilerin başında olduğu ortaya çıkmıştı.

(Kaynak: Vatan)

SENDE YORUM YAZ