09 Aralık 2015
55 defa okundu

Akar: “En büyük yatırımı demokrasiye ve insana yaptık”

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası, nedeniyle mesaj yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, AK Parti iktidarının insan hak ve özgürlüklerini bir davranış biçimi haline getirmek ve bu sayede insan hakları ihlallerini ortadan kaldırmak için AK Partinin en büyük yatırımını demokrasiye ve insana yaptığını söyledi.

HERKES ÖZGÜR OLMADIKÇA KİMSE ÖZGÜR DEĞİLDİR

‘Hiçbir bireysel ve kurumsal baskının kabul edilemez olduğunu ve Herkes özgür olmadıkça kimsenin özgür değildir’ görüşünün AK Partinin temel ilkelerinden olduğunu aktaran Akar, “Partimizin ismindeki adalet ve kalkınma kelimeleri de insanın onurlu bir varlık olarak yaşamasına bir atıftır. Temel insan hak ve özgürlükleri, insanlığın yüzyıllardır süren mücadeleleri sonucu elde edilmiş kazanımdır. Dünyanın neresinde bir insan hakları ihlali olursa, buna mutlaka duyarlılık gösterilmelidir. Dünyanın bir üyesi olarak, Türkiye’de insan haklarının korunması ve daha ileri götürülmesinin toplumun tüm kesimlerinin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını ve İyi insan olmak ve daima hakkın, haklının yanında bulunmak ümidiyle tüm Diyarbakırlı hemşerilerimin , aziz milletimizin ve tüm dünya halklarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, daha demokratik, daha özgür bir gelecek diliyorum” dedi.

SENDE YORUM YAZ