Dolar : Alış : 2.8848 / Satış : 2.89
Euro : Alış : 3.2078 / Satış : 3.2135
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİDER’in ‘Siteleşme’ temasları sürüyor

Tweet
25 Haziran 2016 - 497 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»SİDER’in ‘Siteleşme’ temasları sürüyor

Yaklaşık 3 ay önce Sur’daki toptancı esnafı tarafından kurulan Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Siteleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mağdur toptancı esnafa yönelik Site ve tekstil kent projelerinin hayata geçirilmesi için Ankara’ya adeta çıkarma yapan SİDER Başkanı Şükran Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kalkınma eski Bakanı AK Parti Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ve TOKİ Başkan Yardımcısı Sami Er ile görüştüler. SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, derneğin kuruluşunu ve projeleri hakkında bilgi vererek, destek istediler.

“ANKARA TEMASLARI OLUMLU GEÇTİ”

Ankara’daki temasları ve ziyaretleri hakkında bilgi veren SİDER Yönetim Kurulu Başkanı Şükran Yılmaz, Ankara’daki tüm görüşmelerin çok olumlu geçtiğini ifade ederek, “Ziyaret ettiğimiz başta Kalkınma eski Bakanı Cevdet Yılmaz olmak üzere Bakan Lütfi Elvan, Bakan Süleyman Soylu, TOKİ Başkan yardımcısı Sami Er ve diğer yetkililer projelerimizi son derece olumlu baktılar. Projenin hayata geçirilmesi için gerekli desteği vereceklerini de dile getirdiler. Yine Projemizin dışında esnaflarımıza uzun vadeli faizsiz kredi girişmelerimiz de oldu. Tüm görüşmeler olumlu geçti. Devletin halka ve esnafa sahip çıktığını gözlemledik. Ayrıca Sur’daki toptancı ve perakendeci esnafın dükkanlarının kapalı olduğu süreçte elinde kaldığı malları eritmek için bir Pazar arayışındaydık. Bazı firmalarla bireysel görüşmeler ve istişarelerde bulundum. İnşallah bu konuda olumlu sonuçlar alacağımıza inancım tamdır. Ankara dönüşü İl Valimiz sayın Hüseyin Aksoy’u da ziyaret ederek, temaslarımız hakkında bilgi vererek, istişare bulunduk. Sayın valimiz SİDER ve projelerimizle yakından ilgileniyor. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“SUR’DAN TAMAMEN KOPMAYACAĞIZ”

Projeyi hayata geçirmeleri durumunda Sur’dan tamamen kopmayacağının sinyalini veren Başkan Yılmaz, şöyle dedi:  “Bize ait perakende şubelerimizi Sur’da açık tutmaya devam edeceğiz. Üstelik yapılacak siteye taşınmamız durumunda birçok başka perakendeci esnaflara ve sokaktaki işportacılara yer açılacak. Çünkü dükkanlarını depo olarak kullanan toptancı esnafları var. Bunlar dükkanlarındaki eşyaları çıkardığında diğer esnaflar daha geniş yerde ticari hayatlarına devam edecekler. Biz tamamen Sur’dan kopmayacağız. Sadece gerek yerlerin küçük olması, gerekse Sur’un tamamen Turizm alanı olacağı için zaten toptancı esnafları da orada işleri olmaz. Görüntü olarak da nahoş olur”
“BU ALGIYA ASLA İTİBAR ETMEYİN”

Yılmaz, SİDER’in, Hükümet ile birlikte Sur’u insansızlaştıracağı yönündeki iddiaları da değerlendirerek, “ortada yanlış anlaşılmalar var. Farklı bir algı oluşturulmuş. Şöyle ki; SİDER’in Sur’daki tüm esnafları Sur içinden çıkararak, ilçeyi insansızlaştıracağı yönünde bir algı var. Asla ve asla öyle bir düşüncemiz yok. Kaldı ki hükümetin de bizden böyle bir talebi olmamış. Bizim tüm görüşmelerimiz Sur’daki toptancı esnafımıza bir site veya bağımsız bir yer hazırlamaktır. Sur’daki hiçbir esnafımız bu tür olumsuz algılara kanmasın. Biz tek hedefimiz öncelikli olarak mağdur olan toptancılara bir site kazandırmaktır. Biz daha sonra yıllarda Sur’daki perakendeci esnafa yönelik de bir dizi proje gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter