Dolar : Alış : 2.8276 / Satış : 2.8327
Euro : Alış : 3.2144 / Satış : 3.2201
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 7963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KOSGEB hayalini gerçekleştirdi

Tweet
15 Şubat 2016 - 524 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»KOSGEB hayalini gerçekleştirdi

Küçük ve Orta İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu” 10 yıllık bayan kuaförünü işletme sahibi yaptı. Girişimci Müslüme Sırtlan, projesinin kabul edilmesiyle 50 bin TL hibe alarak hayalindeki işletmenin sahibi oldu.

’da 10 yıllık bayan kuaförü yıllarca hayalini kurduğu işletmesini KOSGEB desteğiyle gerçekleştirdi. KOSGEB İl Müdürü Mehmet Fidan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Diyadin Gezer tarafından açılışı gerçekleştirilen iş yerinin bir çok yeni girişimciye örnek olacağı belirtildi.

Kabul edilen projesi sayesinde hayalindeki mesleği yapıp kendi işinin patronu olduğunu belirten İşletme sahibi Müslüme Sırtlan , “İnandım ve başardım”. Aldığım eğitim ve geliştirdiğim projem ile Diyarbakır’lı ların hizmetindeyim. İçinde girişimcilik ruhu olan herkes bu kurslara katılsın ve hayalindeki işe kavuşsun” dedi.

“İÇİNDE GİRİŞİMCİLİK RUHU OLAN KATILSIN”

KOSGEB Müdürü Mehmet Fidan ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Diyadin Gezer’e kurs sürecinden işyerinin açılışına kadar ki zamanda başından geçen sürecide anlatan Sırtlan, “Projem kabul edildi ve 50 bin TL hibe destek aldım. Çok mutluyum. Hayalimdeki işe kavuştum. 10 yıldır içinde bulunduğum bu sektörde artık işletmem var ve burada 4 kişiyi istihdam ediyorum” şeklinde konuştu.

500 GİRİŞİMCİ KENDİ İŞİNİ KURDU

KOSGEB Müdürü Mehmet Fidan ise, işletme sahibinin işini geliştirmesi halinde 30 ay geri ödemesiz ‘0′ faizle 100 bin TL daha kredi alabileceğini ifade etti ederek, “İşini büyütüp geliştirmesi halinde 100 bin TL kredi daha alabilecek. Şuana kadar Diyarbakır’da yaklaşık 6 bin kişiyi sertifika verilmiş, 500 girişimcimiz ise kendi işini kurmak amacıyla KOSGEB’ten destek almıştır” dedi.

Fidan, Diyarbakır Müdürlüğü olarak 2016 yılı içerisinde yaklaşık bin girişimcinin katılacağı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenleneceği ve girişimcilik ruhu olan herkesin bu eğitimlere katılarak kendi işini kurmalarını ve KOSGEB olarak her zaman girişimcilerin yanında olacaklarını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter