Dolar : Alış : 2.8885 / Satış : 2.8937
Euro : Alış : 3.2065 / Satış : 3.2123
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9743 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlar ekonomiyi tartışacak

Tweet
11 Temmuz 2016 - 551 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kadınlar ekonomiyi tartışacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB)’nın destekleri ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yaşanan Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı Diyarbakır’da düzenleyecek.

Diyarbakır, Gaziantep, Adiyaman,Ş ırnak, Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa ve Kilis il Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ve Yöneticileri, TOBB temsilcileri, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Sosyal Psikologların katılımlarıyla düzenlenecek olan Çalıştayda Bölgede Durma noktasına gelen Ekonomi, İşletmelerde İstihdam edilecek kadın sayısının artırılması ve yeni iş alanlarının geliştirilmesi konuları ele alınacak.

Diyarbakır Ticaret Borsasında 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenecek olan Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yaşanılan Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı ile ilgili açıklama yapan TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, Bölge en önemli sorunlarından birinin ekonomik sorunlar olduğunu söyledi.

Çalıştayın asıl amacının Güneydoğuda bulunan tüm kadın girişiciler kurulu üyeleri ile  bir araya gelip tek bir ağızdan yaşanılan sorunları dile getirmek olduğunu belirten Akyıl, ’’Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Şırnak, Mardin, Siirt, Batman ve Kilis il Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ve Yöneticileri ile beraber, Çalıştaydan çıkacak sorunları başta Başbakanlık olmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’ya bir rapor halinde ileteceğiz. Ayrıca bu çalıştayımızla ortaya çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaştıktan sonra ülke ekonomisine yön veren makamlar taşıyarak ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Mahmut şimşek
11 Temmuz 2016 - 17:20

Zamanınızın ve çabalarınızın Tekrarlarla ve çekil caklı vaatlerle değil somut proje ve pazarlar için değer bulması dileğiyle başarılar… Selamlar.

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
↑ Back To Top ↑