Dolar : Alış : 2.8848 / Satış : 2.89
Euro : Alış : 3.2078 / Satış : 3.2135
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Erkunt Traktörlerinden Diyarbakır’a yatırım sözü

Tweet
28 Haziran 2016 - 519 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Erkunt Traktörlerinden Diyarbakır’a yatırım sözü

Diyarbakır’da 2005’ten beri faaliyet gösteren Erkunt Traktör geleneksel iftar programını bu yılda devam ettirdi. Verilen iftar yemeğine Erkunt Traktör Yurtiçi Satış Müdürü Yalçın Sertel, Bölge Müdürü Yiğit Kosova, Diyarbakır bölge bayisi Öz Şafak Otomotiv ve 200 çiftçi katıldı.

“10 MİLYON TL DEĞERİNDE SERVİS, SATIŞ VE YEDEK PARÇA PLAZASI KURULACAK”

İftar yemeğinde sonra Erkunt Traktör Yurtiçi Satış Müdürü Yalçın Sertel, Diyarbakır’a 10 milyon lira değerinde Servis, satış ve yedek parça plazası kuracaklarını belirterek, “Diyarbakır’dayız, ramazan ayı münasebetiyle bugün iftar yemeği verdik. Yaklaşık 1000 kullanıcı çiftçimiz var. Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi bizim için çok özel bir yer. 2005’te kurulan firmamız ilk traktörünü Diyarbakır’da satışa çıkarmıştı. Öncelikle bir aile duygusu vermeye çalıştık, daha sonra Diyarbakır’a yapacağımız yatırımlardan bahsettik. Çiftçilerimize daha iyi bir hizmeti çoktan hak etmişlerdi. Öz Şafak Otomotiv de Diyarbakır’daki bölge bayımız olarak bu hizmeti de yapmak üzereler. Yaklaşık 10 milyon TL değerinde servis, satış ve yedek parça plazası kurulumu gerçekleşecek ve artık çiftçilerimiz rahat bir hizmetin tadına varacaklar ve bu akşam çiftçilerimize bu müjdeyi verdik” dedi.

“İLKLERİMİZİ HEP DİYARBAKIR’DA YAPTIK”

Diyarbakır’ın bir öneminin daha olduğunu vurgulayan Sertel, “Bizim acımızdan ilklerimizi hep burada yaptık. İlk toplu bakımlarımızı Diyarbakır’da yaptık, bizden ilk traktör alan çiftçilerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık, çiftçi bayramımızı yine Diyarbakır’da kutladık bu yüzden Diyarbakır bizim için anlamı yüksek bir şehrimizdir. Bizim gözümüzde Güneydoğunun başkenti olarak görüyoruz. Hakikaten buradaki ileri gelen çiftçilerimizle görüştüğümüzde şaşırıyoruz. Tarımı da bilinçli yapıyorlar. Bu bölgeden diğer bölgelere doğru da bilinçli çiftçilik yayılıyor. Erkunt Traktör olarak Diyarbakır’ımıza az yakıt tüketen, çok iyi çekiş gücü olan, hararet yapmayan bir traktör ürettik. Bu yüzden de Diyarbakır’da çok iyi satışlara imza attık” diye konuştu.

TURMAK: “HEDEFİMİZ ÇİFTÇİMİZLE AİLE OLMAK”

Erkunt Traktör Diyarbakır Bölge Bayi Sahibi Ercan Turmak ise, Diyarbakır’a yeni yatırımlar yapacağını ifade ederek, “Bugün verdiğimiz iftar yemeğiyle birlikte çiftçilerimizle beraber olduk. Erkunt Traktör bize aile gibi davrandı, gerçekten bir aile olduk. Bizde çiftçilerimizle bir aile olma hedefindeyiz. Yakında çiftçi kardeşlerimizin rahatlayacağı güzel bir plaza yapacağız. Bu plazayla birlikte tüm yaşanan sorunlara çözüm bulup onları daha iyi nasıl çöze biliriz diye servis, satış ve yedek parça bölümleri kurulacak. Bununla birlikte yaklaşık 40-50 kişiyi de bu plazamızda istihdam etmeyi planlıyoruz” dedi. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter