diyarbakır epilasyon diyarbakır epilasyon merkezi

logo

R
15 Temmuz 2015

Diyarbakır otogarında bayram hareketliliği

Ramazan Bayramı öncesi Diyarbakır şehirlerarası otogarında bayram hareketli başladı. Ramazan Bayramını memleketlerinde aileleri ile birlikte geçirmek isteyenler, günler öncesinden sıkıntı yaşamamak için biletlerini alarak dün itibariyle bayram tatillerine gitmek için Diyarbakır otogarına gelerek yola çıkmaya başladılar.

Yaşanan yoğunluktan dolayı bazı firmalar ek seferler düzenlerken, bazı firmalarda bayrama bir ya da iki gün kala konulan ek seferlerin de yeterli olamayabileceğini, bundan dolayı sefer sayısını artırabileceklerini söyledi.

“DİYARBAKIR’A GELENLER, GİDENLERDEN DAHA ÇOK OLUYOR”

Ramazan Bayramı yaklaştıkça, özellikle bayram arifesinde otogarda büyük bir yoğunluk beklediklerini belirten Terminal sorumlusu Naşit Sancar, her bayram olduğu gibi bu bayramda da yoğunluğun en üst seviyede olacağını belirtti. Her yıl Türkiye geneli yaklaşık olarak 7 milyon kişinin Ramazan Bayramı nedeniyle yolculuk yaptığını belirten Sancar, bayram trafiğinde büyük bir yoğunluğun yaşandığı Diyarbakır otogarında Diyarbakır’a gelenlerin gidenlerden daha çok olduğunu söyledi.

Bayram öncesi yaşanacak olan yoğunluğun birde bayram dönüşü yoğunluğunun olacağını belirten Sancar, bu yoğunluğu da eritmek ve mağduriyetlerin oluşmaması için bayram sonrası ek seferlerin konularak oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçileceğini söyledi.

“DİYARBAKIR YOLCU TERMİNALİNDE SOĞUTMA SİSTEMİ ÇALIŞTIRILMIYOR”

Bu kadar büyük bir yoğunluğun yaşandığı Diyarbakır otogarının bir türlü giderilemeyen sıkıntıları olduğunu söyleyen Sancar, otogar binasının merkezi soğutmasının çalıştırılmamasının da bu sıkıntılardan biri olduğunu söyledi. Otogarın giriş çıkışlarında ücretin pahalı olmasından da yakınan Sancar, “Otogar esnafı olarak büyük sorunlarımız var.  Belediye’ye sıkıntılarımızı ilettik. İlgileneceklerini söylediler, ancak halen bekliyoruz.” diyerek yaşadıkları sıkıntılarını dile getirdi. Ramazan bayramında yollarda yaşanacak olan yoğunluğa dikkat çeken Mehmet Şah, aynı yoğunluğun bayram sonrası dönüşlerde de yaşanacağını ve bu konuda dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer batı illerine doğru yoğunluk oluştuğuna dikkat çeken Şah, “Doğuya gelen yolcuların Ramazan bayramını memleketlerinde geçirmek istediklerinden dolayı gelişte otobüslerde yoğunluk yaşanırken, batıya gidişte ise çok az bir yoğunluk var. Otobüslerimiz buradan gidişlerde neredeyse hiç yolcu almadan gidiyorlar. Bayramdan sonra fazla talep olursa, ek seferleri başlatacağız. ” ifadelerini kullandı.

Yoğunluk konusunda ise iki bayram arasında çok fark olmadığına vurgu yapan Şah,  “Bayramdan sonraki yoğunluk için ise genel olarak firmalar tedbirlerini almış gözüküyor. Her firmanın kendi çapına göre otobüs sayısı bulunmaktadır. Genel olarak yolcuların yüzde 70’ni karşılayacak otobüs sayımız mevcuttur” şeklinde konuştu.

Sait Bayram

Yazar Sait Bayram

Tarafsız objektif ilkeli yayıncılığın adresi...haberdiyarbakir.gen.tr

SENDE YORUM YAZ