Dolar : Alış : 2.9201 / Satış : 2.9253
Euro : Alış : 3.1988 / Satış : 3.2045
HAVA DURUMU

Diyarbakir19°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6844 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BTS: “Masa tekrar kurulmalı”

Tweet
06 Mart 2016 - 130 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»BTS: “Masa tekrar kurulmalı”

BTS Diyarbakır Şubesi’nin, bölgede yaşanan çatışmalı sürece dikkat çekmek için düzenlediği basın açıklamasında konuşan BTS Genel Başkanı Uğur Yaman, “Ölümlere ve savaşa son verilerek, yıkılan masa tekrar kurulup barış süreci başlatılmalıdır” dedi

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Diyarbakır Şubesi, bölgedeki çatışmalı süreci Diyarbakır Garı önünde düzenlenen açıklama ile protesto etti. “Jin Jiyan Azadî”, “Abluka dağılsın çocuklar ölmesin”, “Mücadelemiz özgürleşene dek sürecek”, “Bu ateş sizi de yakar” ve “Herkes için adalet herkes için özgürlük” dövizlerinin açıldığı açıklamada, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı.

“ÖLÜME VE SAVAŞA SON VERİN”

Açıklama yapan BTS Genel Başkanı Uğur Yaman, “bölgede işyerleri ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ederken, dünya tarihinde yaşanan en karanlık, en faşizan dönemleri mumla aratacak bir savaş konseptini gördüklerini” savundu. “Bu gidişatın sorumlularının geçmiş yıllardan beri var olan kontra güçler, Saray ve DAIŞ koalisyonu olduğunu” ileri süren Yaman, Gezi’den 7 Haziran sürecine kadar kaybeden iktidarın, tekrar kazanmanın yolunu bu coğrafyayı kan gölüne çevirmekte bulduğunu iddia etti. Yaman, “Ölümlere ve savaşa son verilerek, yıkılan masa tekrar kurulup barış süreci başlatılmalıdır. Biz bir emek örgütü olarak bu ülke toprakları üzerinde yaşanan hiçbir anti-demokratik uygulamaya duyarsız kalmayacağız” dedi.

“BARIŞI SAVUNMAK SUÇ SAYILIYOR”

Türkiye’de barışı savunmanın suç sayıldığını iddia eden Yaman, “Bu ülkede insanların ölmediği, emekçilerin ve haklarının gasp edilmediği, sularının, derelerinin, ormanlarının katledilmediği çok kültürlü yaşanabilir ülkeyi mutlaka yaratacağız” diye konuştu.

ARŞİV

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter