Dolar : Alış : 2.8885 / Satış : 2.8937
Euro : Alış : 3.2065 / Satış : 3.2123
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9743 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bölge pamuğunun kalitesi artacak

Tweet
11 Temmuz 2016 - 143 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Bölge pamuğunun kalitesi artacak

Güneydoğu Anadolu Uluslararası Tarımsal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından onaylanan’’ Pamuk ipliği üretiminde Bölgesel Endüstriyel İşbirliği’’ projesi başladı. Diyarbakır-Şanlıurfa illerindeki Pamuk Çırçırlarının kalite ve Standartlarını geliştirecek olan projede Diyarbakır Ticaret Borsası’nda yerini aldı.

Pamuk Çırçırlarının kalite ve Standartlarını geliştirme projesinin Takım Lideri Mike Burchell, Tekstil Uzmanı İlhami Birkan, Güneydoğu Anadolu Uluslararası Tarımsal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Uzmanları Seda Demircan ile Mustafa Gezici, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB)  Başkanı Engin Yeşil, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ramazan Özkılıç, Şeyhmus Ayhan, Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boylu, DTB Genel sekreter Yardımcısı Gökhan Çeliker, DTB Proje Koordinatörü Hanifi Eren’I ziyaret ettiler.

Proje hakkında bilgi veren AB Proje Takım Lideri Mike Burchell, Bölgede Pamuk kalitesinin artırılması Ulusal ve Uluslararası pazarlarda rekabet edebilirliğini sağlamak amacıyla pamukta kalite standardının oluşturulmasının hedeflendiğini ifade ederek, ‘’bu neden ile Diyarbakır Ticaret Borsası gibi kurumların projeye katılımını ve desteklemelerini çok önemsiyoruz’’ dedi.

Burchell, Proje kapsamında Diyarbakır’da akredite olmuş bir pamuk analiz laboratuvarı, tek balya sistemine geçişinin sağlanması ve uluslararası alanda ürünlerin pazarlanabileceği web portalının oluşturulacağını belirtti.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ise, Üyeleri yakından ilgilendiren böylesi bir projeye etkin bir şekilde destek vereceklerini belirterek, ‘’Ürün kotamızda bulunan pamuğun kalite standartını artırmak için her türlü çalışmayı destekleyeceğiz ve bu Projenin Destekleme ve Yürütme Komitesinde yerimizi alacağız’’ şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
↑ Back To Top ↑