Dolar : Alış : 2.91 / Satış : 2.9152
Euro : Alış : 3.2883 / Satış : 3.2943
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 9179 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beyaz Çarşı’nın ‘kara’ günleri

Tweet
08 Haziran 2016 - 402 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Beyaz Çarşı’nın ‘kara’ günleri

 

Yaklaşık 4 ay boyunca sokağa çıkma yasaklarından dolayı esnafının dükkan açamadığı ve ekonomik anlamda mağduriyetlerinin yaşandığı ilçesi Balıkçılarbaşı semtindeki Beyaz Çarşı, ekonomik anlamda en ‘kara’ günlerini yaşıyor. Sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından bu kez de Ramazan ayı nedeniyle adeta ‘sinek avlayan’ esnaflar, mağduriyetlerinin artmasından endişe ediyor. Perakende esnaflar, son günlerde kara günler yaşadıklarının altını çizerek, ekonomik durgunluğun sona ermesi için ilgililerin tedbir almasını bekliyor.

SİNEK AVLIYORLAR

Hendek, barikatların ardından çatışmalar, operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı 4 ay boyunca kapalı olan tarihi Sur içindeki çarşı esnaflarının ekonomik mağduriyetleri sürüyor. Sokağa çıkma yasaklarından dolayı zor günler yaşayan çarşılardan biri olan Beyaz çarşı esnafı, en ‘kara’ günlerini yaşıyor. Sokağa çıkma yasaklarının sona ermesine rağmen güvenlik tedbirlerinin halen devam etmesi nedeniyle sur dışındaki vatandaşların alışveriş yapmaması nedeniyle kara günler yaşayan perakendeci çarşı esnafı, deyim yerindeyse adeta ‘sinek’ avlıyor.

MAĞDURİYETİMİZ KATLANIYOR

Ekonomik anlamda zor günler yaşayan ve giderek mağduriyetleri artan Çarşı esnafları, yetkililerin bu mağduriyetlerine son vermesi için acilen tedbir almasını istediler. Dükkanları kapatmanın çözüm olmadığını, ancak bu şekilde de bir kazanımlarının olmadığına işaret eden Beyaz Çarşısı esnafı, “Önce çatışmalar, operasyonlar ve sonrası ilan edilen sokağa çıkma yasakları nedeniyle zor ve sıkıntılı günler yaşadık. Sokağa çıkma yasaklarının sona ermesinin ardından belki işlerimiz açılır diye düşünürken, bu kez de Ramazan ayı geldi. Buradaki esnafların hepsi manifaturacı ve giysi satışı yapıyorlar. Şimdiye kadar bir canlılık görmedik. Kimse gelip alışveriş yapmıyor. Nedenini biz halen devam eden olağanüstü güvenlik tedbirleri olarak görüyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesi için tedbirlerin kısmen kaldırılmasıdır. Aksi halde bu gidişle tüm esnaflar dükkanlarına kilit vurabilir” diye konuştular.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter